Mistrzostwa Świata w Lotach

Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich (indywidualnie)

Rok – miejsce

1

2

3

2012 – Vikersund

Robert Kranjec SLO

Rune Velta NOR

Martin Koch AUT

2010 – Planica

Simon Ammann SUI

Gregor Schlierenzauer AUT

Anders Jacobsen NOR

2008 – Oberstdorf

Gregor Schlierenzauer AUT

Martin Koch AUT

Janne Ahonen FIN

2006 – Bad Mitterndorf

Roar Ljøkelsøy NOR

Andreas Widhölzl AUT

Thomas Morgenstern AUT

2004 – Planica

Roar Ljøkelsøy NOR

Janne Ahonen FIN

Tami Kiuru FIN

2002 – Harrachov

Sven Hannawald GER

Martin Schmitt GER

Matti Hautamäki FIN

2000 – Vikersund

Sven Hannawald GER

Andreas Widhölzl AUT

Janne Ahonen FIN

1998 – Oberstdorf

Kazuyoshi Funaki JPN

Sven Hannawald GER

Dieter Thoma GER

1996 – Bad Mitterndorf

Andreas Goldberger AUT

Janne Ahonen FIN

Urban Franc SLO

1994 – Planica

Jaroslav Sakala CZE

Espen Bredesen NOR

Roberto Cecon ITA

1992 – Harrachov

Noriaki Kasai JPN

Andreas Goldberger AUT

Roberto Cecon ITA

1990 – Vikersund

Dieter Thoma FRG/GER

Matti Nykänen FIN

Jens Weißflog DDR/GER

1988 – Oberstdorf

Ole Gunnar Fidjestøl NOR

Primož Ulaga SLO

Matti Nykänen FIN

1986 – Bad Mitterndorf

Andreas Felder AUT

Franz Neuländtner AUT

Matti Nykänen FIN

1985 – Planica

Matti Nykänen FIN

Jens Weißflog DDR

Pavel Ploc CSV

1983 – Harrachov

Klaus Ostwald DDR

Pavel Ploc CSV

Matti Nykänen FIN

1981 – Oberstdorf

Jari Puikkonen FIN

Armin Kogler AUT

Tom Levorstad NOR

1979 – Planica

Armin Kogler AUT

Axel Zitzmann DDR

Piotr Fijas POL

1977 – Vikersund

Walter Steiner SUI

Anton Innauer AUT

Henry Glaß DDR

1975 – Bad Mitterndorf

Karel Kodejška CSV

Rainer Schmidt DDR

Karl Schnabl AUT

1973 – Oberstdorf

Hans-Georg Aschenbach DDR

Walter Steiner SUI

Karel Kodejška CSV

1972 – Planica

Walter Steiner SUI

Heinz Wosipiwo DDR

Jiří Raška CSV


Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich (drużynowo)

 

Rok – miejsce

1

2

3

2012 – Vikersund

AUSTRIA

 

Thomas Morgenstern

Andreas Kofler

Gregor Schlierenzauer

Martin Koch

NIEMCY

 

Andreas Wank

Richard Freitag

Maximilian Mechler

Severin Freund

SŁOWENIA

 

Jernej Damjan

Jurij Tepeš

Jure Šinkovec

Robert Kranjec

2010 – Planica

AUSTRIA

 

Wolfgang Loitzl

Thomas Morgenster

Martin Koch

Gregor Schlierenzauer

NORWEGIA

 

Anders Jacobsen

Anders Bardal

Johan Remen Evensen

Bjørn Einar Romøren

FINLANDIA

 

Janne Happonen

Olli Muotka

Matti Hautamäki

Harri Olli

2008 – Oberstdorf

AUSTRIA

 

Martin Koch

Thomas Morgenstern

Andreas Kofler

Gregor Schlierenzauer

FINLANDIA

 

Janne Happonen

Harri Olli

Matti Hautamäki

Janne Ahonen

NORWEGIA

 

Bjørn Einar Romøren

Anders Bardal

Tom Hilde

Anders Jacobsen

2006 – Bad Mitterndorf

NORWEGIA

 

Bjørn Einar Romøren

Lars Bystøl

Tommy Ingebrigtsen

Roar Ljøkelsøy

FINLANDIA

 

Janne Happonen

Tami Kiuru

Matti Hautamäki

Janne Ahonen

NIEMCY

 

Michael Neumayer

Georg Späth

Alexander Herr

Michael Uhrmann

2004 – Planica

NORWEGIA

 

Roar Ljøkelsøy

Sigurd Pettersen

Bjørn Einar Romøren

Tommy Ingebrigtsen

FINLANDIA

 

Tami Kiuru

Veli-Matti Lindström

Matti Hautamäki

Janne Ahonen

AUSTRIA

 

Thomas Morgenstern

Andreas Goldberger

Andreas Widhölzl

Wolfgang Loitzl




Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Facebook
Facebook
Instagram