Mistrzostwa Świata

Mistrzostwa Świata – skocznia duża (indywidualnie)

Rok – miejsce

1

2

3

2013 – Val di Fiemme

Kamil Stoch POL

Peter Prevc SLO

Anders Jacobsen NOR

2011 – Oslo

Gregor Schlierenzauer

Thomas Morgenstern AUT

Simon Ammann SUI

2009 – Liberec

Andreas Küttel SUI

Martin Schmitt GER

Anders Jacobsen NOR

2007 – Sapporo

Simon Ammann SUI

Harri Olli FIN

Roar Ljøkelsøy NOR

2005 – Oberstdorf

Janne Ahonen FIN

Roar Ljøkelsøy NOR

Jakub Janda CZE

2003 – Val di Fiemme

Adam Małysz POL

Matti Hautamäki FIN

Noriaki Kasai JPN

2001 – Lahti

Martin Schmitt GER

Adam Małysz POL

Janne Ahonen FIN

1999 – Ramsau / Bischofshofen

Martin Schmitt GER

Sven Hannawald GER

Hideharu Miyahira JPN

1997 – Trondheim

Masahiko Harada JPN

Dieter Thoma GER

Sylvain Freiholz SUI

1995 – Thunder Bay

Tommy Ingebrigtsen NOR

Andreas Goldberger AUT

Jens Weißflog GER

1993 – Falun

Espen Bredesen NOR

Jaroslav Sakala CZE

Andreas Goldberger AUT

1991 – Predazzo

Franci Petek YUG

Rune Olijnyk NOR

Jens Weißflog GER

1989 – Lahti

Jari Puikkonen FIN

Jens Weißflog GER

Matti Nykänen FIN

1987 – Oberstdorf

Andreas Felder AUT

Vegard Opaas NOR

Ernst Vettori NOR

1985 – Seefeld

Per Bergeruud NOR

Jari Puikkonen FIN

Matti Nykänen FIN

1982 – Oslo

Matti Nykänen FIN

Olav Hansson NOR

Armin Kogler AUT

1978 – Lahti

Tapio Räisänen FIN

Alois Lipburger AUT

Falko Weißflog GER

1974 – Falun

Hans-Georg
Aschenbach DDR

Heinz Wosipiwo DDR

Rudolf Höhnl CSV

1970 – Vysoké Tatry

Garij Napalkov URS

Jiří Raška CSV

Stanisław Gąsienica-Daniel POL

1966 – Oslo

Bjørn Wirkola NOR

Takashi Fujisawa JPN

Kjell Sjöberg SWE

1962 – Zakopane

Helmut Recknagel DDR

Nikolaj Kamenskij URS

Niilo Halonen FIN

1958 – Lahti

Juhani Kärkinen  FIN

Ensio Hyytiä FIN

Helmuth Recknagel DDR

1954 – Falun

Matti Pietikäinen FIN

Veikko Heinonen FIN

Bror Östman SWE

1950 – Lake Placid

Hans Bjørnstadt NOR

Thure Lindgren SWE

Arnfinn Bergmann NOR

1939 – Zakopane

Josef Bradl GER

Birger Ruud NOR

Arnholdt Kongsgaard NOR

1938 – Lahti

Asbjörn Ruud NOR

Stanisław Marusarz POL

Hilmar Myhra NOR

1937 – Chamonix

Birger Ruud NOR

Reidar Andersen NOR

Sigurd Solid NOR

1935 – Vysoké Tatry

Birger Ruud NOR

Reidar Andersen NOR

Alf Andersen NOR

1934 – Sollefteå

Kristian Johansson NOR

Arne Hovde NOR

Sven Eriksson-Selanger SWE

1933 – Innsbruck

Marcel Reymond SUI

Rudolf Burkert CSV

Sven Eriksson-Selanger SWE

1931 – Oberhof

Birger Ruud NOR

Fritz Kaufmann SUI

Sven Eriksson-Selanger SWE

1930 – Oslo

Gunnar Andersen NOR

Reidar Andersen NOR

Sigmund Ruud NOR

1929 – Zakopane

Sigmund Ruud NOR

Kristian Johansson NOR

Hans Kleppen NOR

1927 – Cortina d’Ampezzo

Tore Edman NOR

Willen Dick CSV

Bertil Carlsson SWE

1926 – Lahti

Jacob Thullin Thams NOR

Otto Aasen NOR

Georg Österholt NOR

1925 – Janské Lázně

Willen Dick CSV

Henry Ljungmann NOR

František Wende CSV

 

Mistrzostwa Świata – skocznia normalna (indywidualnie)

Rok – miejsce

1

2

3

2013 – Val di Fiemme

Anders Bardal NOR

Gregor Schlierenzauer AUT

Peter Prevc SLO

2011 – Oslo

Thomas Morgenstern AUT

Andreas Kofler AUT

Adam Małysz POL

2009 – Liberec

Wolfgang Loitzl AUT

Gregor Schlierenzauer AUT

Simon Ammann SUI

2007 – Sapporo

Adam Małysz POL

Simon Ammann SUI

Thomas Morgenstern AUT

2005 – Oberstdorf

Rok Benkovič SLO

Jakub Janda CZE

Janne Ahonen FIN

2003 – Predazzo

Adam Małysz POL

Tommy Ingebrigtsen NOR

Noriaki Kasai JPN

2001 – Lahti

Adam Małysz POL

Martin Schmitt GER

Martin Höllwarth AUT

1999 – Ramsau / Bischofshofen

Kazuyoshi Funaki JPN

Hideharu Miyahira JPN

Masahiko Harada JPN

1997 – Trondheim

Janne Ahonen FIN

Masahiko Harada JPN

Andreas Goldberger AUT

1995 – Thunder Bay

Takanobu Okabe JPN

Hiroya Saito JPN

Mika Laitinen FIN

1993 – Falun

Masahiko Harada JPN

Andreas Goldberger AUT

Jaroslav Sakala CZE

1991 – Predazzo

Heinz Kuttin AUT

Kent Johanssen NOR

Ari-Pekka Nikkola FIN

1989 – Lahti

Jens Weißflog GER

Ari-Pekka Nikkola FIN

Heinz Kuttin AUT

1987 – Oberstdorf

Jiři Parma CSV

Matti Nykänen FIN

 

Vegard Opaas NOR

1985 – Seefeld

Jens Weißflog GER

Andreas Felder AUT

Per Bergerud NOR

1982 – Oslo

Armin Kogler AUT

Jari Puikkonen FIN

Ole Bremseth NOR

1978 – Lahti

Mathias Buse DDR

Henry Glaß DDR

Aleksiej Borowitin URS

1974 – Falun

Hans-Georg
Aschenbach DDR

Dieter Kampf DDR

Aleksiej Borowitin URS

1970 – Vysoké Tatry

Garij Napalkow URS

Yukio Kasaya JPN

Lars Grini NOR

1966 – Oslo

Bjørn Wirkola NOR

Dieter Neuendorf DDR

Paavo Lukkariniemi FIN

1962 – Zakopane

Toralf Engan NOR

Antoni Łaciak POL

Helmut Recknagel DDR

 

Mistrzostwa Świata – skocznia duża (drużynowo)

Rok – miejsce

1

2

3

2013 – Val di Fiemme

AUSTRIA

 

Wolfgang Loitzl

Manuel Fettner

Thomas Morgenstern

Gregor Schlierenzauer

NIEMCY

 

Andreas Wank

Severin Freund

Michael Neumayer

Richard Freitag

POLSKA

 

Maciej Kot

Piotr Żyła

Dawid Kubacki

Kamil Stoch

2011 – Oslo

AUSTRIA

 

Gregor Schlierenzauer

Martin Koch

Andreas Kofler

Thomas Morgenstern

NORWEGIA

 

Anders Jacobsen

Johan Remen Evensen

Anders Bardal

Tom Hilde

SŁOWENIA

 

Peter Prevc

Jurij Tepeš

Jernej Damjan

Robert Kranjec

2009 – Liberec

AUSTRIA

 

Wolfgang Loitzl

Martin Koch

Thomas Morgenstern

Gregor Schlierenzauer

NORWEGIA

 

Anders Bardal

Tom Hilde

Johan Remen Evensen

Anders Jacobsen

JAPONIA

 

Shohei Tochimoto

Takanobu Okabe

Daiki Ito

Noriaki Kasai

2007 – Sapporo

AUSTRIA

 

Wolfgang Loitzl

Gregor Schlierenzauer

Andreas Kofler

Thomas Morgenstern

NORWEGIA

 

Tom Hilde

Anders Bardal

Anders Jacobsen

Roar Ljøkelsøy

JAPONIA

 

Shohei Tochimoto

Takanobu Okabe

Daiki Ito

Noriaki Kasai

2005 – Oberstdorf

AUSTRIA

 

Wolfgang Loitzl

Andreas Widhölzl

Thomas Morgenstern

Martin Höllwarth

FINLANDIA

 

Risto Jussilainen

Tami Kiuru

Matti Hautamäki

Janne Ahonen

NORWEGIA

 

Bjørn Einar Romøren

Sigurd Pettersen

Lars Bystøl

Roar Ljøkelsøy

2003 – Val di Fiemme

FINLANDIA

 

Janne Ahonen

Tami Kiuru

Arttu Lappi

Matti Hautamäki

JAPONIA

 

Kazuyoshi Funaki

Akira Higashi

Hideharu Miyahira

Noriaki Kasai

NORWEGIA

 

Tommy Ingebrigtsen

Lars Bystøl

Sigurd Pettersen

Bjørn Einar Romøren

2001 – Lahti

NIEMCY

 

Sven Hannawald

Michael Uhrmann

Alexander Herr

Martin Schmitt

FINLANDIA

 

Risto Jussilainen

Jani Soininen

Ville Kantee

Janne Ahonen

AUSTRIA

 

Andreas Goldberger

Wolfgang Loitzl

Martin Höllwarth

Stefan Horngacher

1999 – Bischofshofen

NIEMCY

 

Sven Hannawald

Christoph Duffner

Dieter Thoma

Martin Schmitt

JAPONIA

 

Noriaki Kasai

Hideharu Miyahira

Masahiko Harada

Kazuyoshi Funaki

AUSTRIA

 

Andreas Widhölzl

Martin Höllwarth

Reinhard Schwarzenberger

Stefan Horngacher

1997 – Trondheim

FINLANDIA

 

Ari-Pekka Nikkola

Jani Soininen

Mika Laitinen

Janne Ahonen

JAPONIA

 

Kazuyoshi Funaki

Takanobu Okabe

Masahiko Harada

Hiroya Saito

NIEMCY

 

Christoph Duffner

Martin Schmitt

Hansjörg Jäkle

Dieter Thoma

1995 – Thunder Bay

FINLANDIA

 

Jani Soininen

Janne Ahonen

Mika Laitinen

Ari-Pekka Nikkola

NIEMCY

 

Jens Weißflog

Gerd Siegmund

Hansjörg Jäkle

Dieter Thoma

JAPONIA

 

Takanobu Okabe

Jinya Nishikata

Hiroya Saito

Naoki Yasuzaki

1993 – Falun

NORWEGIA

 

Bjørn Myrbakken

Helge Brendryen

Øyvind Berg

Espen Bredesen

CZECHOSŁOWACJA

 

František Jež

Jiří Parma

Jaroslav Sakala

Martin Švagerko

AUSTRIA

 

Ernst Vettori

Heinz Kuttin

Stefan Horngacher

Andreas Goldberger

1991 – Predazzo

AUSTRIA

 

Heinz Kuttin

Ernst Vettori

Stefan Horngacher

Andreas Felder

FINLANDIA

 

Ari-Pekka Nikkola

Raimo Ylipulli

Vesa Hakala

Risto Laakkonen

NIEMCY

 

Heiko Hunger

Andre Kiesewetter

Dieter Thoma

Jens Weißflog

1989 – Lahti

FINLANDIA

 

Ari-Pekka Nikkola

Jari Puikkonen

Matti Nykänen

Risto Laakkonen

NORWEGIA

 

Magne Johansen

Clas-Brede Braathen

Ole Gunnar Fidjestøl

Jon Inge Kjørum

CZECHOSŁOWACJA

 

Jiří Parma

Martin Švagerko

Ladislav Dluhoš

Pavel Ploc

1987 – Oberstdorf

FINLANDIA

 

Matti Nykänen

Ari-Pekka Nikkola

Tuomo Ylipulli

Pekka Suorsa

NORWEGIA

 

Ole Christian Eidhammer

Hroar Stjernen

Ole Gunnar Fidjestøl

Vegard Opaas

AUSTRIA

 

Ernst Vettori

Richard Schallert

Franz Neuländtner

Andreas Felder

1985 – Seefeld

FINLANDIA

 

Tuomo Ylipulli

Pentti Kokkonen

Matti Nykänen

Jari Puikkonen

AUSTRIA

 

Andreas Felder

Armin Kogler

Günther Stranner

Ernst Vettori

NRD

 

Frank Sauerbrey

Manfred Deckert

Klaus Ostwald

Jens Weißflog

1982 – Oslo

NORWEGIA

 

Johan Sætre

Per Bergerud

Ole Bremseth

Olav Hansson

AUSTRIA

 

Hans Wallner

Hubert Neuper

Armin Kogler

Andreas Felder

FINLANDIA

 

Keijo Korhonen

Jari Puikkonen

Pentti Kokkonen

Matti Nykänen

 

 
Mistrzostwa Świata – skocznia normalna (drużynowo)
 

Rok – miejsce

1

2

3

2011 – Oslo

AUSTRIA

 

Gregor Schlierenzauer

Martin Koch

Andreas Kofler

Thomas Morgenstern

NORWEGIA

 

Anders Jacobsen

Bjørn Einar Romøren

Anders Bardal

Tom Hilde

NIEMCY

 

Martin Schmitt

Michael Neumayer

Michael Uhrmann

Severin Freund

2005 – Oberstdorf

AUSTRIA

 

Wolfgang Loitzl

Andreas Widhölzl

Thomas Morgenstern

Martin Höllwarth

NIEMCY

 

Michael Neumayer

Martin Schmitt

Michael Uhrmann

Georg Späth

SŁOWENIA

 

Primož Peterka

Jure Bogataj

Rok Benkovič

Jernej Damjan

2001 – Lahti

AUSTRIA

 

Wolfgang Loitzl

Andreas Goldberger

Stefan Horngacher

Martin Höllwarth

FINLANDIA

 

Matti Hautamäki

Risto Jussilainen

Ville Kantee

Janne Ahonen

NIEMCY

 

Sven Hannawald

Michael Uhrmann

Alexander Herr

Martin Schmitt


Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Facebook
Facebook
Instagram