Zimowe Igrzyska Olimpijskie

Zimowe Igrzyska Olimpijskie – skocznia duża (indywidualnie)

LATA

1

2

3

2010 – VANCOUVER

Simon Ammann SUI

Adam Małysz POL

Gregor Schlierenzauer AUT

2006 – TURYN

Thomas Morgenstern AUT

Andreas Kofler AUT

Lars Bystøl NOR

2002 – SALT LAKE CITY

Simon Ammann SUI

Adam Małysz POL

Matti Hautamäki FIN

1998 – NAGANO

Kazuyoshi Funaki JPN

Jani Soininen FIN

Masahiko Harada JPN

1994 – LILLEHAMMER

Jens Weißflog DDR

Espen Bredesen NOR

Andreas Goldberger AUT

1992 – ALBERTVILLE

Toni Nieminen FIN

Martin Höllwarth AUT

Heinz Kuttin AUT

1988 – CALGARY

Matti Nykänen FIN

 

Erik Johnsen NOR

Matjaž Debelak YUG

1984 – SARAJEWO

Matti Nykänen FIN

 

Jens Weißflog DDR

Pavel Ploc CSV

1980 – LAKE PLACID

Jouko Törmänen FIN

Hubert Neuper AUT

Jari Puikonen FIN

1976 – INNSBRUCK

Karl Schnabl AUT

Anton Innauer AUT

Harry Glaß DDR

1972 – SAPPORO

Wojciech Fortuna POL

Walter Steiner SUI

Rainer Schmidt DDR

1968 – GRENOBLE

Vladimir Bielusov URS

Jiří Raška CSV

Lars Grini NOR

1964 – INNSBRUCK

Toralf Engan NOR

Veikko Kankkonen FIN

Torgeir Brandtzæg NOR

1960 – SQUAW VALLEY

Helmut Recknagel DDR

Niilo Halonen FIN

Otto Leodolter AUT

1956 – CORTINA D’AMPEZZO

Antti Hyvärinen FIN

Aulis Kallakorpi FIN

Harry Glaß DDR

1952 – OSLO

Arnfinn Bergmann NOR

Torbjørn Falkanger NOR

Karl Holmström SWE

1948 – SANKT MORITZ

Petter Hugsted NOR

Birger Ruud NOR

Thorleif Schelderup NOR

1936 – GARMISCH-PARTENKIRCHEN

Birger Ruud NOR

Sven Eriksson SWE

Reidar Andersen NOR

1932 – LAKE PLACID

Birger Ruud NOR

Hans Beck NOR

Kaare Wahlberg NOR

1928 – SANKT MORITZ

Alf Andersen NOR

Sigmund Ruud NOR

Rudolf Burkert CSV

1924 – CHAMONIX

Jacob Tullin Thams NOR

Narve Bonna NOR

Anders Haugen USA

 
 

Zimowe Igrzyska Olimpijskie – skocznia normalna (indywidualnie)

LATA

1

2

3

2010 – VANCOUVER

Simon Ammann SUI

Adam Małysz POL

Gregor Schlierenzauer AUT

2006 – TURYN

Lars Bystøl NOR

Matti Hautamäki FIN

Roar Ljøkelsøy

2002 – SALT LAKE CITY

Simon Ammann SUI

Sven Hannawald GER

Adam Małysz POL

1998 – NAGANO

Jani Soininen FIN

Kazuyoshi Funaki JPN

Andreas Widhölzl AUT

1994 – LILLEHAMMER

Espen Bredesen NOR

Lasse Ottesen NOR

Dieter Thoma GER

1992 – ALBERTVILLE

Ernst Vettori AUT

Martin Höllwarth AUT

Toni Nieminen FIN

1988 – CALGARY 

Matti Nykänen FIN

 

Erik Johnsen NOR

Jari Puikkonen FIN

1984 – SARAJEWO

Jens Weißflog DDR

Matti Nykänen FIN

 

Pavel Ploc CSV

1980 – LAKE PLACID

Anton Innauer AUT

Manfred Deckert DDR

Hirokazu Yagi JPN

1976 – INNSBRUCK

Hans-Georg
Aschenbach DDR

Jochen Danneberg DDR

Karl Schnabl AUT

1972 – SAPPORO

Yukio Kasaya JPN

Akitsugu Konno JPN

Seiji Aochi JPN

1968 – GRENOBLE

Jiří Raška CSV

Reinhold Bachler AUT

Baldur Preiml AUT

1964 – INNSBRUCK

Veikko Kankkonen FIN

Toralf Engan NOR

Torgeir Brandtzæg NOR

 

 

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram