You are currently viewing MARCO GRIGOLI ZWYCIĘŻA w WIŚLE, BACHLEDA 10.

MARCO GRIGOLI ZWYCIĘŻA w WIŚLE, BACHLEDA 10.

grigoli - MARCO GRIGOLI ZWYCIĘŻA w WIŚLE, BACHLEDA 10.Marco Grigoli wygrał niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego w Wiśle. Podobnie jak dzień wcześniej zwycięzcę wyłoniła tylko jedna seria konkursowa. Zwycięstwo dał Szwajcarowi skok na odległość 133 metrów. Drugie miejsce zajął lider klasyfikacji Andreas Stjernen, który uzyskał tą samą odległość, lecz nieznacznie niższą notę. 3 miejsce zajął Kenneth Gangnes z Norwegii. W czołówce znalazł się też niedawny uczestnik zawodów Pucharu Świata Manuel Fettner, przegrał walkę o podium o zaledwie 0,1 punktu.

Polacy zaprezentowali się lepiej niż w sobotę, choć i tak liczyliśmy na więcej. Marcin Bachleda był 10 (126,5 metra), Dawid Kubacki 14 (125 metrów). Tylko oni zapunktowali dziś dla naszej reprezentacji. Kolejni z Polaków byli:  Andrzej Zapotoczny- 32 (121,5 m), Jan Ziobro- 43 (117,5 m), Rafał Śliż 46 (116 m), Łukasz Rutkowski- 54 (114m),  Jakub Kot- 57 ( 111,5 m), Mateusz Kojzar- 58 (110 m), Artur Kukula- 59 (108 m), Adam Ruda- 61 (103,5 m), Piotr Mojżesz- 63 (102,5m), Matesz Cieślar- 64 (101,5m), Szymon Szostok- 65 (100,5m) i Konrad Janota-66 (99 m). Nie mamy wątpliwości- podczas weekendu w Wiśle, liczyliśmy na lepszą formę „biało- czerwonych”, szczególnie własna publiczność i znajomość skoczni powinna zagrać na korzyść „naszym”. Niestety, żaden z Polaków nie wskoczył do czołowej piątki, większość nie potrafiła zapunktować w czołowej trzydziestce…

W klasyfikacji na prowadzeniu umocnił się Stjernen, który wykorzystał słabszy dzień Michaela Hayboecka. Wicelider zdobył dzisiaj skromny punkt, jego strata po dzisiejszych zawodach wynosi już 183 punkty.

Kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego już za tydzień, 3 i 4 marca we włoskim Predazzo. (HS 134)