PK PREDAZZO: PEWNE ZWYCIĘSTWO LOITZLA, DOBRY WYNIK KŁUSKA

Nie było niespodzianki w pierwszym konkursie w Predazzo. Najlepszy w treningach Wolfgang Loitzl nie pozostawił złudzeń rywalom również w konkursie. Wprawdzie po pierwszej serii przegrywał ze Stefanem Kraftem. W II serii skoczył 5 m dalej, dzięki czemu pokonał swego rodaka o blisko 6,5 punktu. Na najniższym stopniu podium Szwajcar Marco Grigoli, który prezentuje równą i solidną formę.

Sporym zaskoczeniem jest dla nas siódme miejsce Bartłomieja Kluska, szczególnie dzięki dobremu drugiemu skokowi na odległość 124 m ( 3 odległość 2 serii). Stefan Hula był 12, choć po pierwszej serii liczyliśmy nawet na podium. Jednak po świetnym pierwszym skoku na odległość 126 m, drugi nie był już tak udany- 115 m sprawiło że popularny „Stefek” spadł na 12 miejsce. Dawid Kubacki był 17 ( 117 i 119 m). Kolejne miejsca naszych reprezentantów: Jan Ziobro 38 (111 m), Grzegorz Miętus 40 ( 109,5 m), Marcin Bachleda 41 ( 109 m). Nadzieje wiązaliśmy z Tomaszem Byrtem. Niestety został on zdyskwalifikowany po skoku w drugiej serii.

W zawodach nie wzięła udziału czołowa „czwórka” klasyfikacji generalnej: Andreas Stjernen, Michael Hayboeck, Kenneth Gangnes i Mitja Meznar. W czołówce nie zaszły większe zmiany na 5 i 6 miejscu zamienili się Słoweńcy: Tomaz Naglic i Ziga Mandl.

Wyniki PK Predazzo (3.03.2012 r.):

  1. Wolfgang Loitzl AUT
  2. Stefan Kraft AUT
  3. Marco Grigoli SUI
  4. Ziga Mandl SLO
  5. Lukas Mueller AUT
  6. Borek Sedlak CZE


Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram