LAHTI ORGANIZATOREM MŚ W 2017 ROKU!

Fińskie Lahti zorganizuje narciarskie mistrzostwa świata w konkurencjach klasycznych w 2017 roku – zdecydował w czwartek w koreańskim Gangwong Komitet Wykonawczy międzynarodowej federacji (FIS). Wśród odrzuconych kandydatur było Zakopane.

W 2013 roku biegacze, skoczkowie i dwuboiści o medale MŚ rywalizować będą we włoskim Val di Fiemme, a dwa lata później gospodarzem zawodów będzie szwedzkie Falun. Czwartkowa decyzja komitetu wykonawczego FIS wzbudziła zdziwienie w kuluarach, bowiem po raz drugi z rzędu rywalizację otrzymało miasto skandynawskie. Lahti pokonało w finale Planicę 12:3. W pierwszej turze odpadła polska kandydatura, a w drugiej niemiecka.

Zakopane ubiegało się o organizację MŚ po raz czwarty z rzędu. Jego los tym razem podzieliły słoweńska Planica i niemiecki Oberstdorf.

Lahti dostało organizację już po raz siódmy w historii. Poprzednio gościło najlepszych narciarzy świata w 1926, 1938 (tytuł wicemistrzowski w skokach zdobył Stanisław Marusarz), 1958, 1978 (złoty medal Józefa Łuszczka w biegu na 15 i brązowy na 30 km), 1989 i 2001 (złoty medal Adama Małysza w skokach na obiekcie k-90 i srebrny na k-116).

Więcej na www.sport.pl

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram