PRZYGOTOWANIA NORWEGÓW DO SEZONU, STÖCKL ZADOWOLONY

 5.06.2012 r. / 00:45

Sezon przygotowań do Pucharu Świata 2012/2013 ruszył pełną parą. Zgrupowania treningowe rozpoczęły reprezentacje wielu państw. Wiemy, że kadra Norwegii jest już po pierwszych skokach, a w tym tygodniu wyrusza na kolejne.

Norwegowie pod wodzą Alexandra Stöckla, zakończyli pierwsze zgrupowanie, które rozpoczęli od treningu fizycznego by następnie oddać pierwsze skoki na Gjerpenkollen i Midstua w Oslo. Na każdym z obiektów trenowali po dwa dni. Pogoda dopisała zawodnikom, którzy mogli się cieszyć przepięknym słońcem. Cała ekipa jest w dobrych nastrojach, z entuzjazmem czeka na cykl Letniej Grand Prix.

Oto co powiedział nam Alexander Stöckl o zgrupowaniu:

„Zgrupowanie było bardzo udane. Zawodnicy zaczynali skakanie w kombinezonach do cross country, co było specjalnym zadaniem dla nich jako sportowców i poradzili sobie z tym dobrze. W związku z tym, że trenowaliśmy głównie na obiekcie K-70, nie jest łatwo powiedzieć kto skacze na chwilę obecną najlepiej. Forma motoryczna zawodników jest dobra i staramy się aby udowodnili to na skoczni. Do tej pory jestem zadowolony z przygotowań do sezonu, zobaczymy jak będzie wyglądać sytuacja w następnych etapach.”

Zawodnicy dostali kilka dni wolnego by móc odpocząć przed kolejnym, ciężkim treningiem fizycznym.

informacja własna

 

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram