ALEXANDRA PRETORIUS dla SkokiPolska: KONKURSY w VILLACH TO MÓJ ŻYCIOWY SUKCES

16.07.2012 r. / 19:46

Młoda kanadyjska skoczkini – Alexandra Pretorius odniosła w czasie mionego weekendu życiowy sukces. W zawodach FIS Cup Pań w Villach dwykurotnie zajmowała miejsca na podium – 3. w sobotę i 2. w niedzielę. Warto zaznaczyć, że był to jej debiut w zawodach międzynarodowych tej rangi.

W związku z tym zadaliśmy 16-letniej zawodniczce kilka krótkich pytań.

SkokiPolska: Jakie były Twoje pierwsze wrażenia w rywalizacji w zawodach tej rangi w Villach i co powiesz o swoich wynikach?

Alexandra Pretorius: Kiedy po raz pierwszy przybyłam na skocznię byłam trochę poddenerwowana. Szczerze mówiąc, był to mój pierwszy konkurs rangi międzynarodowej, dodatkowo to, że startowały w nim zawodniczki z innych krajów było dla mnie trochę onieśmielające. Jednak po moich pierwszych oficjalnych skokach treningowych w Villach poczułam, że skacze mi się bardzo dobrze i nerwy odeszły. Jestem bardzo zadowolona z konkursów, teraz wiem, że mogę osiągać bardzo dobre rezultaty. Moje skoki są coraz lepsze od czasu przyjazdu do Europy. Wyniki w Villach są moimi największymi sukcesami w dotychczasowej karierze w skokach narciarskich.

SkokiPolska: Jaka jest Twoja opinia na temat zmian następujących w skokach narciarskich – związanych m.in. z konkursami mieszanymi oraz nowymi wzorami kombinezonów?

Alexandra Pretorius: Nowe kombinezony są czymś do czego trzeba się przyzwyczajać. Podobają mi się jednak nowe zasady, dzięki którym noszenie większych kombinezonów będzie traktowane jako oszustwo. Jeśli chodzi o konkursy mieszane, myślę, że to świetna sprawa, być w stanie rywalizować z chłopakami i przeciwko nim. To da nam okazję do sprawdzenia się w większej ilości konkursów i udowodnienie że dziewczyny są dobrymi konkurentkami w zawodach.

SkokiPolska: Jakie są Twoje sportowe plany na najbliższy sezon letni 2012 i zimowy 2012/2013 ?

Alexandra Pretorius: Po debiucie w FIS Cup, jestem zdeterminowana zmierzać do konkurowania w Pucharze Kontynentalnym tego lata, aby zdobyć tam punkty. Chciałabym także wystąpić w Letnim Grand Prix w sierpniu. Do następnej zimy będę pracować, aby przejść do innych międzynarodowych zawodów, oczywiście jeśli moje skoki będą coraz lepsze.

informacja własna 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram