You are currently viewing ANDREAS WANK ZWYCIĘŻA w KONKURSIE LGP W HINTERZARTEN i OBEJMUJE PROWADZENIE w KLASYFIKACJI GENERALNEJ

Za nami kolejny konkurs cyklu Letniej Grand Prix 2012. Zawodnicy rywalizowali w niemieckiej miejscowości Hinterzarten na skoczni Adlerschanze w 6 konkursie letniego cyklu. Po drużynowych zawodach mieszanych przyszedł czas na indywidualną rywalizację. Aura dopisała skoczkom, było bardzo słonecznie, jedynie momentami zdarzały się silniejsze podmuchy wiatru z tyłu bądź z przodu. Nie było mocnych na Niemca Andreasa Wanka!

Zwyciężył Niemiec, Andreas Wank uzyskując odpowiednio odległości: 100.5m( 123.5pkt) i 104.5m (131.2pkt) oraz łączną notę 254.7pkt. Na drugim miejscu uplasował się młody, 18-letni Japończyk Reruhi Shimizu lądując na 101.5m (124.1pkt) i 105.5m (125.6pkt) z łączną notą 249.7pkt. na trzecim stopniu podium znalazł się Czech, Lukas Hlava, który skoczył 99.0m (120.2pkt) oraz 102.5m (127.6pkt) otrzymując końcową notę 247.8pkt.

Polscy zawodnicy również spisali się przyzwoicie. Najwyższe miejsce w konkursie, 6. zajął Dawid Kubacki, uzyskując 98.5m (116.5pkt) i 103.5 m (127.6pkt) oraz łączną notę 244.1pkt. Zaraz za nim, na 7. miejscu skalsyfikowany został Piotr Żyła, który lądował na 98.5m (115.0pkt), 103.5m (125.7pkt) uzyskując na końcu 240.7pkt. Ostatnim z Polaków, który został sklasyfikowany był Maciej Kot, który zajął 11.miejsce, skacząc na odległość 91.5m (113.8pkt) i 96.0m (117.3pkt) z końcową punktacją 231.1pkt.

W finałowej serii zabrakło Miętusa i Kłuska. Zawodnicy zostali skalsyfikowani na miejscach: 35. Krzysztof Miętus (91,5 m) i 36. Bartłomiej Kłusek (87,5 m).

PEŁNE WYNIKI KOŃCOWE MOŻNA ZOBACZYĆ TUTAJ.

W związku z wynikami dzisiejszego konkursu Maciej Kot stracił  pozycję lidera LGP na rzecz Andreasa Wanka. Polak jest teraz na trzecim miejscu - wyprzedza go jeszcze Japończyk Reruhi Shimizu.