WERNER SCHUSTER OCENIA WYSTĘPY NIEMCÓW ORAZ KONKURSY MIESZANE

Po konkursach Letniej Grand Prix w Hinterzarten reprezentacja Niemiec ma powody do zadowolenia. Andreas Wank odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w konkursach LGP, a reprezentacja tego kraju (w składzie: Graessler, Vogt, Freitag, Wank) zajęła trzecie miejsce w konkursie mieszanym. Nie ma wątpliwości, że najbardziej cieszy się z tych sukcesów trener reprezentacji Niemiec Werner Schuster.

„Bardzo się cieszę z występów moich zawodników i drużyny mieszanej podczas LGP w Hinterzarten. Bardzo dobrą formę prezentowaliśmy już podczas zawodów w Courchevel, jednak zawody na Adlerschanze były wielkim przeżyciem również dla publiczności. Szczególnie cieszę się z występów Andreasa Wanka. Jego zwycięstwo to ukoronowanie ciężkiej pracy i dobrej formy. Oczywiście nie spoczniemy na tej wygranej, lecz będziemy ciężko pracować, aby taką formę prezentował również zimą.’‚ – podsumował zawody w Hinterzarten Werner Schuster.

Trener reprezentacji Niemiec ogłosił również skład na najbliższe zawody LGP w Hakubie:

„Do Japonii polecą: Andreas Wank, Michael Neumayer, Maximilian Mechler i Danny Queck. Taki skład spowodowany jest zróżnicowanym okresem treningowym. Zawodnicy z pierwszego bloku przygotowawczego m.in. Richard Freitag, mają teraz małą przerwę i czas na indywidualne treningi. Inni zawodnicy np. Andreas Wank udadzą się do Japoni, aby tam rywalizować o punkty LGP. Takie planowanie treningów zakłada przygotowywanie się głównie do sezonu zimowego. Konkursy LGP, czy Letniego PK są trochę mniej ważne, jednak ich nie lekceważymy. Są jednak głownie traktowane jako porównanie swojej formy ze skoczkami z innych krajów, choć nie ukrywam, że sukcesy bardzo nas cieszą.”

Werner Schuster ocenił również konkurs mieszany:

„Od początku byłem entuzjastą konkursów mieszanych. Są one ważne szczególnie dla kobiet. Wspólne treningi i starty z mężczyznami pomagają im w sportowym rozwoju. Dla panów również są bardzo cennym doświadczeniem, ponieważ konkurs mieszany odbędzie się podczas Mistrzostw Świata w Val di Fiemme. Takie zawody są też fantastyczną sprawą dla kibiców, którzy od czasu do czasu mogą oglądać coś nowego.”

Źródło: sport.de

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram