AUSTRIACKIE TALENTY WALCZYŁY O MISTRZOSTWO KRAJU W VILLACH

Mistrzostwa inaczej zwane OMV Austriacup Jugend odbyły się 25 i 26 sierpnia na średniej skoczni w Villach. Odbyły się w czterech kategoriach: jedna dla skoczkiń- juniorki, i trzy dla skoczków: młodzież, juniorzy i otwarta licząc od najmłodszej. Czy wśród tych zawodników i zawodniczek z alpejskiego kraju są talenty na miarę Thomasa Morgensterna, Gregora Schlierenzauera czy Danieli Iraschko?

Wśród juniorek i juniorów przeważali ci urodzeni w 1996 i 1997 roku, a więc 15-sto i 16-stolatkowie! Wśród pań równych sobie nie miała reprezentująca Salzburg Chiara Hoelzl, wyprzedzając kolejną zawodniczkę najpierw o 21,5 pkt ( 81 i 86 metrów), a w niedzielę o 18,5 pkt (81,5 m i 85m). Na średniej skoczni to wręcz przepaść. W sumie w rywalizacji brało udział 8 pań.

Z młodzieżowców (roczniki 96 i 97) najlepsi okazali się Simon Greiderer (Tyrol), Dustin Hopfgartner i Maximilian Steiner ( oboje Oberosterreich). W obu konkursach zajmowali miejsca w takiej właśnie kolejności. W sobotę Tyrolczyk nie dał szans rywalom (przewaga 25,5 pkt), w niedzielę konkurs był bardziej wyrównany. Jako jedyny przekraczał na weekendzie w obu konkursach barierę 90 metrów.

Wśród juniorów w sobotę wygrał Bjorn Koch z Tyrolu (96,5 i 98 m),a w niedzielę, tylko po jednej serii konkursowej, Clemens Aigner, również Tyrolczyk. (94 m). Panowie są z rocznika 93, takie sukcesy mogą ich bardzo szybko wypromować, choć konkurencja w Austrii jest przecież najtrudniejsza z możliwych.
W obu kategoriach brało udział 21 chłopców.
W ostatniej kategorii wzięło udział tylko czterech zawodników. Wśród nich byli mający występy w pojedynczych zawodach PŚ Markus Eggenhofer i Thomas Diethart. Dwukrotnie miusieli oni uznać wyższość Markusa Schiffnera, lidera klasyfikacji letniego FIS Cup panów.

informacja własna

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram