You are currently viewing DRUGI KONKURS W RAMACH TURNIEJU O PUCHAR PREZESA PZN.

DRUGI KONKURS W RAMACH TURNIEJU O PUCHAR PREZESA PZN.

wisla malinka wm - DRUGI KONKURS W RAMACH TURNIEJU O PUCHAR PREZESA PZN.W minioną niedzielę, 26 sierpnia, rozegrane zostały drugie konkursy skoków oraz bieg do kombinacji norweskiej w ramach turnieju o Puchar Prezesa Polskiego Związku Narciarskiego. Wśród skoczków narciarskich wygrał Grzegorz Miętus a najlepszym kombinatorem po raz drugi okazał się Szczepan Kupczak.

Szczepan Kupczak dystans 5 km pokonał w 18:20,4 s. Drugi spośród kombinatorów norweskich był Mateusz Wantulok, który do Kupczaka stracił 52,9 sekundy. Trzeci był Krystian Gryczuk, który wygrał o 0,2 sekundy nad czwartym Michałem Podżorskim.

mietus grzegorz - DRUGI KONKURS W RAMACH TURNIEJU O PUCHAR PREZESA PZN.

Grzegorz Miętus zwycięstwo zapewnił sobie skacząc na odległość 121,5 m i 128,5 m, otrzymując łączną notę 248 pkt. Drugie miejsce na podium zajął Łukasz Rutkowski, który lądował na 119,5m i 123,5 m uzyskując 231,9 pkt. Na trzecim miejscu uplasował się Jan Ziobro osiągając 119,5m i 116,5m i łączną ocenę 217,8 pkt.

Pozycję lidera w kombinacji norweskiej utrzymał Szczepan Kupczak, natomiast nastąpiła zmiana w klasyfikacji skoczków narciarskich, na pozycję lidera wysunął się Łukasz Rutkowski.

W zawodach wystartowało 29 kombinatorów norweskich oraz 56 skoczków narciarskich, 12 zawodników zostało zdyskwalifikowanych. Kibice dopisali – kilkaset osób śledziło zmagania sportowców zarówno na skoczni Wisła-Malinka jak i na trasach biegowych Kubalonki. Warunki atmosferyczne były zupełnie inne niż podczas lipcowego konkursu, padał deszcz i panowały niższe temperatury, które zdecydowanie pomagały podczas biegu.

O zawodach pozytywnie wyraził się Prezes PZN, Apoloniusz Tajner: „Warunki do skakania były dobre, ale na długość skoków miały wpływ ruchy powietrza. Generalnie dość obiektywne zawody, ci najlepsi mieli też trochę szczęścia. Jestem zadowolony, to taki obraz zaplecza w skokach narciarskich. 5 zawodników skacze w Japonii, najlepsi, czyli Kamil Stoch, Piotr Żyła i Maciej Kot są nieobecni, Marcin Bachleda jest kontuzjowany, Tomasz Byrt nam zniknął z powierzchni ziemi, ubytek każdego zawodnika jest zauważalny. Cieszę się, że dobrze się zaprezentował Łukasz Rutkowski.”

Trzeci, ostatni konkurs, w ramach turnieju o Puchar Prezesa PZN zostanie rozegrany 29 września.

Pełne wyniki konkursu skoków narciarskich można zobaczyć TUTAJ.

Źródło: pzn.pl