You are currently viewing MACIEJ KOT MISTRZEM POLSKI w WIŚLE!

MACIEJ KOT MISTRZEM POLSKI w WIŚLE!

kot maciek sp.pl wm - MACIEJ KOT MISTRZEM POLSKI w WIŚLE!Maciej Kot po skokach na 129 i 127,5 metra z notą 255/7 punktu, został letnim Mistrzem Polski podczas zawodów rozgrywanych w Wiśle-Malince na Skoczni im. Adama Małysza (HS 134 / K-120). Drugie miejsce zajął niespodziewanie reprezentant kadry młodzieżowej – Krzysztof Biegun (126 i 117,5 m / 234.8 pkt). Na najniższym stopniu podium uplasował się Kamil Stoch (122,5 i 120 m / 234.0 pkt).

stoch kamil sp kd w - MACIEJ KOT MISTRZEM POLSKI w WIŚLE!Czwarte miejsce zajął znakomicie spisujący się tej zimy w zawodach PK i LGP Dawid Kubacki (123 i 120,5 m / 233.3 pkt). Za nim uplasował się reprezentant Czech – Antonin Hajek (121,5 i 120 m / 234.0 pkt), a na 6. miejscu był kolejny polski junior – Aleksander Zniszczoł (119,5 i 122 m / 229.7 pkt).

Kolejne lokaty zajęli: 7. Bartłomiej Kłusek, 8. Piotr Żyła, 9. Borek Sedlak (Czechy), 10. Andrzej Zapotoczny. Dopiero na 11. miejscu zawody zakończył czeski faworyt - Lukas Hlava.

Tym samym Mistrzem Polski został Maciej Kot, a Mistrzem Czech (zawody w Wiśle były jednocześnie Mistrzostwami Czech) - Antonin Hajek.