You are currently viewing LPK PAŃ LILLEHAMMER: SEIFRIEDSBERGER ZWYCIĘŻA w DRUGIM KONKURSIE i TRIUMFUJE w KLASYFIKACJI GENERALNEJ z IRASCHKO

seifriedsberger jac main - LPK PAŃ LILLEHAMMER: SEIFRIEDSBERGER ZWYCIĘŻA w DRUGIM KONKURSIE i TRIUMFUJE w KLASYFIKACJI GENERALNEJ z IRASCHKOW dniu dzisiejszym odbył się ostatni z dwóch konkursów indywidualnych Pucharu Kontynentalnego Kobiet w Lillehammer. Znowu pierwszy i drugi stopień podium został zdominowany przez Autriaczki. Tym razem triumfatorką zawodów była Jacqueline Seifriedsberger, która oddała skoki na odległość 98 metrów w pierwszej serii oraz 94,5 metra w serii drugiej, co dało jej łączną notę 256 punktów. Tym samym jej wczorajsza nadzieja na zwycięstwo spełniła się.

Na drugim stopniu podium stanęła Daniela Iraschko, która oddała obydwa skoki na odległość 96,5 metra co dało jej łączną notę 254,5 punktów.

tepes anja kd - LPK PAŃ LILLEHAMMER: SEIFRIEDSBERGER ZWYCIĘŻA w DRUGIM KONKURSIE i TRIUMFUJE w KLASYFIKACJI GENERALNEJ z IRASCHKOTrzecie miejsce zajęła Słowenka Anja Tepes, która już wczoraj na półmetku zawodów miała szansę na zajęcie lokaty na podium. Choć po pierwszej serii była na czwartej pozycji, to wskoczyła do czołówki spychając Atsuko Tanakę na piąte miejsce. Dzisiaj ze skokami na odległość 92 i 88,5 metra Tepes stanęła na najniższym stopniu podium, osiągając łączną punktację 223,5 punkta.

Norweskim skoczkiniom ponownie nie udało się zająć wysokich miejsc, najlepsza zawodniczka Maren Lundby znalazła się na 19 pozycji. Od dobrej strony znowu pokazały się Kanadyjki, dwie z nich były w czołowej „10″ – Atsuko Tanaka i Alexandra Pretorius.

PEŁNE WYNIKI KONKURSU (ewoxx)

Jako że tego lata zaplanowano tylko dwa konkursy w ramach LPK Pań, to zawody w Lillehammer były ostatnimi z cyklu. W związku z tym w klasyfikacji generalnej zwycięstwo odniosły ex aequo Austriaczki - Iraschko i Seifriedsberger, a na trzecim miejscu uplasowała się Anja Tepes.