SKOCZNIE w WIŚLE CENTRUM BĘDĄ PRZEBUDOWANE

wisla centrum wm

Wybudowane w 1962 roku skocznie w samym centrum Wisły, na których swoją karierę rozpoczynał Adam Małysz, zostaną wyburzone, a w ich miejsce powstaną nowe – K-17, K-23 i K-40.

 

O pozwolenie na budowę, której koszt będzie wynosił ok. 3,6 mln złotych, wystąpił Klub Sportowy Wisła Ustronianka, to klub obecnie dzierżawi teren od miejscowego zboru ewangelickiego. Samorządowcy oczekują obecnie na uprawomocnienie decyzji, by móc następnie dokonać cesji zezwolenia na miasto Wisła.

Zdaniem burmistrza Wisły – Jana Poloczka tylko wówczas można się będzie ubiegać o dofinansowanie inwestycji z budżetu państwa, w tym z funduszy ministerstwa sportu. Pomoc, podczas swojej lipcowej wizyty, zadeklarowała minister Joanna Mucha, a także śląski Urząd Marszałkowski.

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego – Apoloniusz Tajner, w rozmowie z PAP, nie krył zadowolenia z takich decyzji. Jak zaznaczył, prace powinny rozpocząć się wiosną przyszłego roku. Młodzi zawodnicy, dla których powstaje kurort, powinni korzystać z niego już jesienią 2013 roku.

Źródło: PAP

 

 

 

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram