LGP KLINGENTHAL: FREUND PROWADZI, KOT POWALCZY o PODIUM

Severin Freund, fot. Kata Deak

Severin Freund po skoku na 137 metrów prowadzi po pierwszej serii finałowego konkursu Letniego Grand Pri w Klingenthal. Drugie miejsce zajmuje dość niespodziewanie młody Słoweniec – Jaka Hvala (138,5 m). Na trzeciej lokacie plausje się Reruhi Shimizu (137,5 m).

 Kolejne miejsca zajmują: 4. Maciej Kot (133 m), który jako jeden z niewielu skakał w niesprzyjających warunkach wietrznych, 5. Peter Prevc (135 m) i 6. Taku Takeuchi (135,5 m). Najdłuższy skok oddał zajmujący 12. miejsce Gregor Schlierenzauer (139,5 m).

Kolejni Polacy spisali się przyzwoicie aczkolwiek bez rewelacji. Kamil Stoch jest 17. (129,5 m), Piotr Żyła 18. (131 m), a Bartłomiej Kłusek, zajął pechowe – 31. miejsce (127 m). Słabiej spisał się tym razem Dawid Kubacki (37. miejsce – 122,5 m).

Zawodnikom daje się we znaki wiatr, przez co kilku skoczków musiało schodzić z belki startowej.

Wicelider – Jurij Tepes jest 22., a miejsce przed nim – na 21. lokacie plasuje się lider LGP – Andreas Wank, który najprawdopodobniej zwycięży w całym cyklu. 

Druga seria zapowiada się bardzo ciekawie ze względu na walkę o miejsca drugie i trzecie w generalnej klasyfikacji, w której wciąż liczy się Polak – Maciej Kot.

informacja własna

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram