ALEXANDER POINTNER DZIĘKUJE SWOIM ZAWODNIKOM

Alexander Pointner (fot. Kata Deak)

Alexander Pointner (fot. Kata Deak)

Gregor Schlierenzauer w Lillehammer zwyciężył po raz 41 w karierze, tym samym coraz bardziej zbliża się do pobicia rekordu Matti Nykaenena, przypomnijmy, że jest to zawodnik, który odniósł łącznie 46 zwycięstw w Pucharze Świata. Tymczasem trener austriackiej kadry narodowej – Alexander Pointner również ma co świętować, jest to setne pucharowe zwycięstwo jego wychowanków od kiedy został szkoleniowcem.

 

Pointner jest trenerem kadry od prawie dziewięciu lat i z dumą składa podziękowania na ręce swoich zawodników za owocną współpracę. Sam zainteresowany mówi: „To wspaniałe uczucie oraz wielki przywilej jeśli zostajesz nagrodzony za swoją pracę.” Austriaccy zawodnicy zwyciężyli za jego „kadencji” 83 razy indywidualnie oraz 17 razy w drużynie.

Trener wspomina również o niefortunnym piątkowym rozpoczęciu sezonu (dyskwalifikacja Andreasa Koflera w konkursie mieszanym), ale zapewnia, że rekompensatą były sobotnie i niedzielne miejsca na podium Thomasa Morgensterna oraz niedzielne zwycięstwo Gregora Schlierenzauera.

Austriaccy skoczkowie pozostaną w tym tygodniu na kilka dni w Lillehammer aby potrenować, a później przeniosą się do fińskiego Kuusamo. 

Przypominamy, że kwalifikacje do fińskich zawodów odbędą się już w ten czwartek o godzinie 19.15, transmisję będzie można obejrzeć na kanale Eurosport.

Źródło: skispringen.com

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram