KAMIL STOCH: „EFEKTY MUSIAŁY PRZYJŚĆ”

stoch kamil sp kd w

Kamil Stoch jeszcze przed sezonem zapewniał, że Polska Kadra jest gotowa do rywalizacji na światowym poziomie. Pierwsze konkursy wcale tego nie wskazywały, ale po zawodach w szwajcarskim Engelbergu wszystko wskazuje na to, że Polak jednak potrafi.

Skoczek mówi, że po treningach w austriackim Ramsau potrzebował tylko potwierdzenia swojej formy na konkursie i tak też się stało. Zawodnik zapytany o tą radykalną zmianę w swoich skokach, odpowiada – „Nie wiem jak to opisać. Przed sezonem mówiłem, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani. Wiedziałem o tym i efekty musiały przyjść! A te pierwsze konkursy… Sporo czynników się złożyło na słabą postawę. Ja potrzebowałem później spokoju, treningów bez rywalizacji i zainteresowania mediów.”

Stoch chwali także swoich drużynowych kolegów, dodaje także, że to była tylko i wyłącznie kwestia czasu, a zawodnicy zaczęli osiągać dobre wyniki i punktować. Skoczek zapytany o swoje oczekiwania na Turniej Czterech Skoczni, daje jasną odpowiedź, że nie ma konkretnych celów, dodaje także, że przed sezonem myślał o wygranej.

Na zakończenie Kamil Stoch mówi, że niezwykle cieszy go czas, który będzie mógł spędzić podczas Świąt Bożego Narodzenia. -„To bardzo ważny okres, bo trzeba mieć taką… odskocznię od skoków.” – dodaje skoczek.

Czytaj więcej na STRONIE PS.

Źródło: przegladsportowy.pl

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram