SKOCZNYCH ŚWIĄT! – PAOLO BERNARDI dla SkokiPolska

{jcomments on}

Amerykańska drużyna skoczkiń narciarskich jest niewątpliwie najlepszą żeńską reprezentacją na świecie. Tuż przed Gwiazdką zapytaliśmy jednego z autorów tego sukcesu – włoskiego trenera Amerykanek Paolo Bernardiego – o odczucia dotyczące świąt Bożego Narodzenia, kiedy to na bok idą wyczyny na skoczni, a najważniejsza staje się rodzina i wspólnota.

 

SkokiPolska: W jaki sposób odczuwasz magię Świąt?

Paolo Bernardi: Uwielbiam oświetlone miasteczka pokryte śniegiem, ale magiczne jest przede wszystkim to, że spędza się wspólnie z rodziną czas przez kilka świątecznych dni.

SkokiPolska: Jakie świąteczne tradycje obchodzi się w Twoim domu?

Paolo Bernardi: Zazwyczaj 24 grudnia mamy wspólny posiłek, po którym wręczamy sobie prezenty, jednak w tym roku z powodu choroby mojej Mamy, 25 grudnia zamierzamy zorganizować tradycyjny rodzinny zjazd i wspólny lunch.

SkokiPolska: Jakiego prezentu gwiazdkowego oczekujesz?

Paolo Bernardi: Tak naprawdę największą przyjemność sprawia mi wręczanie podarunków, ale jeśli dostaję prezenty, lubię jeśli jest to dobra książka lub odzież.

SkokiPolska: Mówi się, że marzenia świąteczne się spełniają, o czym marzysz na 2013 rok?

Paolo Bernardi: Chciałbym, aby moja Mama wyzdrowiała, abym mógł wspólnie z nią oglądać lutowe Mistrzostwa Świata w mojej rodzinnej miejscowości – w Predazzo. Wtedy pragnąłbym aby mój zespół zaprezentował się jak najlepiej.

SkokiPolska: Co życzysz fanom skoków narciarskich na całym świecie?

Paolo Bernardi: Życzę wszystkim wesołych świąt i wszystkiego co najlepsze. Niech Wasza miłość do skoków będzie cały czas żywa.

informacja własna

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram