You are currently viewing WYNIKI LOTOS CUP W ZAKOPANEM

WYNIKI LOTOS CUP W ZAKOPANEM

IMG 1912 2 - WYNIKI LOTOS CUP W ZAKOPANEM

W poniedziałek tj. 11 lutego w Zakopanem odbyły się kolejne zawody z cyklu LOTOS Cup. Na skoczniach kompleksu Średniej Krokwi jak i pobliskiej trasie biegowej COS-u rywalizowali najmłodsi kombinatorzy norwescy. Zwyciężali kolejno: Paweł Twardosz(Junior C),Kacper Konior(Junior D) oraz Dawid Hiberny(Junior E). Po zawodach prowadzenie w klasyfikacji Junior D stracił Dawid Jarząbek, który upadł podczas swojej próby na skoczni i nie był w stanie ukończyć biegu, pomimo dużych ambicji. Obecnym liderem kategorii Junior D jest Kacper Konior.

rednie krokwie zako - WYNIKI LOTOS CUP W ZAKOPANEMTrzeciemu już etapowi tegorocznego LOTOS Cup towarzyszyły znakomite warunki atmosferyczne. Na skoczniach kompleksu Średniej Krokwi(K-65 i K-35) oraz pobliskiej trasie biegowej do rywalizacji stanęli kombinatorzy norwescy, w kategoriach Junior C,D,E.

W kategorii Junior C swoje pierwsze zwycięstwo odniósł Paweł Twardosz z klubu PKS Olimpijczyk Gilowice. Jednak po skokach zajmował on, dopiero piątą lokatę. Swoje zwycięstwo zawdzięcza, świetnej postawie na trasie biegowej, gdzie finiszował aż 43,5 sekundy przed Pawłem Chycem( TS Wisła Zakopane). Trzecie miejsce zajął Paweł Gut z LKS Poroniec Poronin.

Twardosz ma już 65 punktów przewagi w klasyfikacji nad Krzysztofem Kabotem, a do zakończenia cyklu pozostał tylko jeden konkurs.– „Moja forma coraz bardziej idzie w górę, czuję, że jestem w dobrej dyspozycji. Dlatego też liczyłem dziś na miejsce na podium. Po ostatnich zawodach w Wiśle zostałem liderem LOTOS Cup. Żółta koszulka dodaje mi pewności siebie, a w dodatku lubię skakać tutaj w Zakopanem” –komentował zwycięzca.

IMG 2187 2 - WYNIKI LOTOS CUP W ZAKOPANEMW kategorii Junior D zwyciężył Kacper Konior, który wykorzystał fakt, że jego największy rywal-Dawid Jarząbek upadł na skoczni oraz pomimo próby ukończenia późniejszego biegu-zszedł z trasy. Tym samym Konior odebrał Jarząbkowi również koszulkę lidera. Kacper w skokach był piąty, jednak podczas biegu odrobił straty i w rezultacie wygrał z miażdżącą przewagą, bo aż minutę i 17,5 sekundy nad Jakubem Chowańcem( KS Chochołów)oraz Damianem Skupinem(TS Wisła Zakopane),który odpowiednio zajął trzecie miejsce.

Sam Konior przyznał, że w tej chwili jest w lepszej dyspozycji biegowej niż skokowej oraz ,że nie spodziewał się tak dobrego wyniku.

Z kolei w kategorii Junior E po raz trzeci triumfował Dawid Haberny z KS Chochołów. Drugi natomiast był jego klubowy kolega Maciej Zborowski, a trzeci Oskar Rojek z TS Wisła Zakopane. Haberny po skokach był 7, więc o zwycięstwo musiał walczyć na trasie biegowej.
W zawodach wzięła również udział jedna zawodniczka Anna Twardosz z PKS Olimpijczyk Gilowice, zajęła 20 miejsce.

Bardzo zadowolony z kolejnego zwycięstwa Dawida oraz dobrego występu pozostałych podopiecznych był Daniel Bachleda –trener z KS Chochołów.

Źródło: komunikat prasowy PZN