You are currently viewing ALEXANDER AREFIEV: ŻADNYCH ODKRYĆ NA MISTRZOSTWACH NIE BYŁO

ALEXANDER AREFIEV: ŻADNYCH ODKRYĆ NA MISTRZOSTWACH NIE BYŁO

W miniony czwartek w Niżnym Tagile odbyły się Mistrzostwa Rosji w skokach narciarskich. Zawody indywidualne na małej skoczni K90 wygrał Ilmir Hazetdinov, drugie miejsce zajął Denis Kornilov, a brązowy krążek zdobył Dimitry Vassiliev. Na dużym obiekcie nie było mocnych na Denisa Kornilova.

„Na małej skoczni Hazetdinov spisał się świetnie. Zasłużył na zwycięstwo. Pokazał dalekie skoki wykonane bardzo dobrze stylistycznie. Żadnych odkryć na Mistrzostwach nie było. Najlepsze wyniki osiągają skoczkowie, którzy wchodzą w skład kadry narodowej.” – relacjonuje Arefiev.

Trenera Rosjan nie dziwi taki podział medali: „Ilmir pokazał się tutaj z dobrej strony podczas Pucharu Kontynentalnego, który był rozgrywany w Tagile w połowie marca. Zajmował trzecie i piąte miejsce. Miał tą przewagę nad kolegami, że znał skocznię. Vassiliev i Kornilov skakali tu w czwartek z marszu.”

10. Alexander Sardyko 92 m/82.5 m; 214.0pkt

Kwalifikacje do konkursu na dużej skoczni K125 wygrał Kornilov uzyskując 130 metrową odległość. Pół metra bliżej wylądował Dimitry Vassiliev, a trzecią odległość kwalifikacji uzyskał Alexey Romashov (125,5m).

Podczas popołudniowych zmagań na dużej skoczni Denis Kornilov potwierdził swoją dobrą dyspozycję. Zawodnik oddał dwa równe skoki na 131 i 129 m. Kornilov dostał wysokie oceny od sędziów wahające się od 18.5 do 19 punktów. Reprezentant klubu Sdushor Novgorod z łączną notą 269.5 pkt zajął pierwsze miejsce, tym samym zostając Mistrzem Rosji na dużym obiekcie.
Drugie miejsce zajął młody skoczek z Sankt Petersburga – Alexey Romashov (263pkt), który oddał najdłuższy skok w konkursie- 136m. Na trzecim miejscu uplasował się Vassiliev (258.8 pkt).