You are currently viewing RICHARD FREITAG TRIUMFUJE W HINTERZARTEN, STOCH I KOT W DZIESIĄTCE

RICHARD FREITAG TRIUMFUJE W HINTERZARTEN, STOCH I KOT W DZIESIĄTCE

freitag richard s.piwowar - RICHARD FREITAG TRIUMFUJE W HINTERZARTEN, STOCH I KOT W DZIESIĄTCE

Nie było niespodzianki, podium po pierwszej serii konkursu LGP w Hinterzarten nie uległo zmianie. Konkurs zdominowali młodzi Niemcy: zwyciężył będący w znakomitej formie Richard Freitag przed Andreasem Wellingerem. Najlepszy z Polaków Kamil Stoch był 8.

podium%20w%20hiza%20fot.%20sp - RICHARD FREITAG TRIUMFUJE W HINTERZARTEN, STOCH I KOT W DZIESIĄTCEFreitag wyprzedził młodszego kolegę z reprezentacji o dwa punkty, choć osiągnął w dwóch skokach czterometrową przewagę. W drugiej serii kapitalnie poleciał na odległość 108 metrów, co było najlepszym skokiem tego weekendu. Drugą pozycję zagwarantował młodemu Niemcowi drugi skok na 104.5m i pokaźny dorobek punktowy (244.9 pkt).

Na najniższym stopniu podium stanął Matjaz Pungertar, który po pierwszej serii zajmował 5. pozycję. Drugi skok na 104m pozwolił mu wyprzedzić Jana Maturę (który z 3 spadł na 4. miejsce) oraz Michaela Neumayera, który z 4. spadł na 6. pozycję. Na piątej pozycji zawody zakończył Taku Takeuchi  (237.6 pkt), na siódmej powracający ze sportowej emerytury Janne Ahonen (236.3 pkt).

stoch kamil martyna.osuchowska - RICHARD FREITAG TRIUMFUJE W HINTERZARTEN, STOCH I KOT W DZIESIĄTCE8. i 10. miejsce zajęli najlepsi Polacy- Kamil Stoch i Maciej Kot. Przedzielił ich Tom Hilde. Niestety, nasz lider Kamil Stoch nie zdołał obronić 6. pozycji którą zajmował po pierwszej serii, zawody zakończył na 8. miejscu (po skoku na 102m i z dorobkiem 235.5 pkt.) Pierwszą dziesiątkę zamknął Maciej Kot (234.2 pkt).

Pozostała trójka Polaków poprawiła swoje lokaty: Krzysztof Biegun awansował na 12. miejsce (z 21.), Dawid Kubacki na 13. (z 16.), a Bartłomiej Kłusek na 27 (z 29.)

Punktów nie zdobyli Piotr Żyła (34. dziś) i Krzysztof Miętus (36.)

Prawdziwym pechowcem konkursu jest Andreas Wank, który nie zdołał poprawnie wylądować pierwszego skoku (105.5) a w drugiej próbie upadł na 102.5m
i ostatecznie zajął dopiero 26. pozycję.