You are currently viewing POLSKIE SUKCESY NA FIS SCHUELER GRAND PRIX W GARMISCH-PARTENKIRCHEN

POLSKIE SUKCESY NA FIS SCHUELER GRAND PRIX W GARMISCH-PARTENKIRCHEN

W miniony weekend młodzi skoczkowie i młode skoczkinie brały udział w zawodach FIS Schueler Grand Prix w niemieckim Garmisch-Partenkirchen. Skocznie w jednej z miejscowości TCS gościły młodzież w dniach 25-28 lipca.

Polscy zawodnicy odnieśli spory sukces. Szymon Jojko wywalczył srebrny medal w kategorii wiekowej 13 lat na skoczni K-43. Wyprzedził go Austriak, Francesco Bonaccorso, a na trzecim miejscu znalazł się Niemiec, Tom Gerisch. Młody Polak uzyskał w dwóch próbach identyczną odległość – po 40 metrów. Polska skoczkini, Anna Twardzosz wtej samej kategorii co srebny Jojko zajęła 7. lokatę.

Również medal srebny wywalczyła drużyna 13-latków w składzie: Szymon Jojko, Anna Twardosz, Dawid Haberny, Patryk Hutyra. Zwyciężała ekipa Austrii, a na trzecim miejscu zawody zakończyła drużyna Rosji.

Także w młodszej kategorii, 12 lat i poniżej, brali udział nasi reprezentanci. Bartłomiej Klimowski zajął 10 miejsce, Oskar Rojek był 23., a tuż za nim Wiktor Fickowski. Wśród 12-latek 6. miejsce zajęła Róża Pawlikowska. Drużynowo młodsza ekipa wylądowała tuż za podium, na 4. miejscu, ustępując Niemcom, Słoweńcom i Francuzom.