You are currently viewing JANNE HAPPONEN LETNIM MISTRZEM FINLANDII w LAHTI

JANNE HAPPONEN LETNIM MISTRZEM FINLANDII w LAHTI

W Lahti odbyły się wczoraj Letnie Mistrzostwa Finlandii. Po złoty medal sięgnął powracający do skakania po kontuzji kolana Janne Happonen (123,5 i 114,5 m; 235,3 pkt). Na drugim miejscu uplasował się Janne Ahonen (117 i 106,5 m; 211,2 pkt), a trzeci był Olli Muotka (119 i 101,5m; 199,8 pkt).

W kategorii juniorskiej triumfował Jarkko Maeaettae (130,5 i 123,5m). Drugie miejsce zajął Aapo Lehtinen (125,5 i 117 m) a na najniższym stopniu podium znalazł się Elias Vaenskae (124 i 118m).

PEŁNE WYNIKI MISTRZOSTW FINLANDII (OPEN)

PEŁNE WYNIKI MISTRZOSTW FINLANDII (JUNIORZY)

W sobotę został rozegrany także konkurs drużynowy. Zwyciężyła w nim drużyna Lahden Hiihtoseura I, w której skład weszli Janne Ahonen, Pasi Ahonen, Olli Muotka i Ville Larinto (932 pkt). Drugie miejsce zajęła drużyna Puijon Hiihtoseura 1 (w składzie Sami Heiskanen, Ilka Herola, Matti Herola, Janne Happonen) a na trzecim miejscu znalazło się Lahden Hiihtoseura II, w którego skład weszli Ossi-Pekka Valta, Mika Kulmala, Aapo Lehtinen, Sebastian Klinga (845,7 pkt).

W mistrzostwach nie wziął udziału Lauri Asikainen, który skręcił kostkę i jest zmuszony do kilkutygodniowej rekonwalescencji.

Źródło: finnjumping.fi