NASTĘPNE SEZONY BEZ KONKURSÓW w HINTERZARTEN?

Hinterzarten 'Adlerschanze' (Rothaus-Schanze), fot. Maria Grzywa

Znany jest już wstępny kalendarz Letniej Grand Prix 2014 oraz Pucharu Świata na sezony 2014/15 i 2015/16. Niespodzianką może być fakt, że zawody LGP w Hinterzarten stoją pod dużym znakiem zapytania.

Wstępny kalendarz przyszłorocznego LGP, opublikowany przez Międzynarodową Federację Narciarską zawiera wiele niespodzianek, a największą z nich jest fakt, że Hinterzarten może nie być jednym z gospodarzy zawodów. To szwarcwaldzkie miasto uważane jest za kolebkę letnich skoków narciarskich, w którym corocznie przez ponad 30 lat rozgrywane były zawody.

Zmiany w kalendarzu są nadal możliwe, ale ta wiadomość może być zaskoczeniem dla organizatorów z Hinterzarten. Z myślą o kolejnej imprezie w 2014 powinno dokonać się zmian personalnych w komitecie organizacyjnym, który mimo dotacji gminnych (80.000 Euro) zanotował niewielki deficyt.

Skocznie w Hinterzarten widziane z boiska miejscowego klubu piłkarskiego SV Hinterzarten, fot. Stefan Piwowar

Według wstępnego harmonogramu zawodów, podczas przyszłorocznego lata przeprowadzonych będzie tylko 12 konkursów. Dla porównania, podczas minionego lata rozegranych było 15 konkursów. Widać zatem, że Hinterzarten zostało skreślone, a nie zamienione.

Oprócz wstępnych planów LGP 2014, FIS również opublikował wstępny terminarz na sezon 2014/2015 oraz 2015/2016. W ramach tego długoterminowego kalendarza, zaplanowanych jest jednak kilka zmian i niespodzianek.

Zarówno we wstępnych planach Pucharu Świata Pań w sezonie 2014/2015, jak i podczas letniej rywalizacji, brakuje także zawodów w Hinterzarten. Podczas jednego z tych dwóch weekendów, zawody na pewno odbędą się w Niemczech, ale jeszcze nie wiadomo gdzie.

Warto zauważyć, że w nadchodzącym sezonie Hinterzarten jeszcze będzie miejscem zawodów z cyklu PŚ Pań (21-22 grudnia 2013 r.).

Źródło: DSV / FIS

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram