PŚ LILLEHAMMER 2013 – ZAPOWIEDŹ, PROGRAM, LISTA STARTOWA KWALIFIKACJI

Przed nami weekend z Pucharem Świata w norweskim Lillehammer. Do rywalizacji obok skoczków przystąpią także skoczkinie, które zainaugurują żeńską rywalizację w tym sezonie. Przedstawiamy program konkursów.

 

Program PŚ w Lillehammer (+ relacje, transmisje):

  • piątek (6 grudnia 2013):
    • 8:45 – oficjalny trening mężczyzn (HS-100)
    • 10:30 – oficjalny trening pań (HS-100)
    • 12:00 – kwalifikacje mężczyzn (HS-100)
    • 14:00 – seria próbna przed konkursem mieszanym (HS-100)
    • 15:00 – KONKURS MIESZANY (HS-100), (Eurosport)
  • sobota (7 grudnia 2013):
    • 12:00 – kwalifikacje pań (HS-100)
    • 12:45 – seria próbna mężczyzn (HS-100)
    • 15:00 – KONKURS INDYWIDUALNY PAŃ (HS-100), (Eurosport)
    • 17:00 – KONKURS INDYWIDUALNY MĘŻCZYZN (HS-100), (TVP1, Eurosport)
    • 19:30 – oficjalny trening mężczyzn (HS-138)
  • niedziela (8 grudnia 2013):
    • 13:30 – kwalifikacje mężczyzn (HS-138)
    • 15:00 – KONKURS INDYWIDUALNY MĘŻCZYZN (HS-138), (TVP1, Eurosport)

Relację z konkursu przeprowadzi portal Berkutschi.com oraz fis-ski.com.

 

Lista startowa kwalifikacji do konkursu indywidualnego kobiet na HS-100:

BIB

Zawodniczka

Kraj

1.

Tonje Bakke

NOR

2.

Karoline Roestad

NOR

3.

Marte Pauline Skinnes

NOR

4.

Anniken Mork

NOR

5.

Xinyue Chang

CHN

6.

Lisa Demetz

ITA

7.

Kaori Iwabuchi

JPN

8.

Alexandra Kustova

RUS

9.

Helena Olsson Smeby

NOR

10.

Ema Klinec

SLO

11.

Stefaniya Nadymova

RUS

12.

Katharina Keil

AUT

13.

Dana Vasilica Haralambie

ROU

14.

Sofya Tikhonova

RUS

15.

Gianina Ernst

GER

16.

Daria Grushina

RUS

17.

Tong Ma

CHN

18.

Anna Odine Stroem

NOR

19.

Sabrina Windmueller

SUI

20.

Jasmine Sepandj

CAN

21.

Joanna Szwab

POL

22.

Nina Lussi

USA

23.

Susanna Forsstroem

FIN

24.

Magdalena Pałasz

POL

25.

Barbora Blazkova

CZE

26.

Lucie Mikova

CZE

27.

Raven Yip

CAN

28.

Xueyao Li

CHN

29.

Chiara Hoelzl

AUT

30.

Manuela Malsiner

ITA

31.

Anna Haefele

GER

32.

Gyda Enger

NOR

33.

Seiko Koasa

JPN

34.

Yurina Yamada

JPN

35.

Roberta D’Agostina

ITA

36.

Anastasiya Gladysheva

RUS

37.

Irina Avvakumova

RUS

38.

Ayumi Watase

JPN

39.

Michaela Dolezelova

CZE

40.

Julia Kykkaenen

FIN

41.

Qi Liu

CHN

42.

Taylor Henrich

CAN

43.

Bigna Windmueller

SUI

44.

Ulrike Graessler

GER

45.

Svenja Wuerth

GER

46.

Julia Clair

FRA

47.

Wendy Vuik

NED

48.

Alissa Johnson

USA

49.

Lea Lemare

FRA

50.

Maren Lundby

NOR

51.

Katharina Althaus

GER

52.

Abby Hughes

USA

53.

Elena Runggaldier

ITA

54.

Atsuko Tanaka

CAN

55.

Yuki Ito

JPN

56.

Maja Vtic

SLO

57.

Eva Logar

SLO

58.

Ursa Bogataj

SLO

59.

Line Jahr

NOR

60.

Evelyn Insam

ITA

61.

Spela Rogelj

SLO

62.

Daniela Iraschko-Stolz

AUT

63.

Jessica Jerome

USA

64.

Lindsey Van

USA

65.

Carina Vogt

GER

66.

Katja Pozun

SLO

67.

Anette Sagen

NOR

68.

Jacqueline Seifriedsberger

AUT

69.

Coline Mattel

FRA

70.

Sara Takanashi

JPN

 

Lista startowa kwalifikacji do konkursu indywidualnego mężczyzn na HS-100:

BIB

Zawodnik

Kraj

1.

Fredrik Bjerkeengen

NOR

2.

Mats Soehagen Berggaard

NOR

3.

Kim Rene Elverum Sorsell

NOR

4.

Daniel-Andre Tande

NOR

5.

Andreas Stjernen

NOR

6.

Tom Hilde

NOR

7.

Mackenzie Boyd-Clowes

CAN

8.

Andreas Kofler

AUT

9.

Tomas Zmoray

SVK

10.

Marco Grigoli

SUI

11.

Andreas Wank

GER

12.

Andrea Morassi

ITA

13.

Matjaz Pungertar

SLO

14.

Siim-Tanel Sammelselg

EST

15.

Alexandre Mabboux

FRA

16.

Cestmir Kozisek

CZE

17.

Volodymyr Veredyuk

UKR

18.

Antonin Hajek

CZE

19.

Seou Choi

KOR

20.

Nicholas Alexander

USA

21.

Rok Justin

SLO

22.

Alexey Pchelnitsev

KAZ

23.

Dusty Korek

CAN

24.

Vladimir Zografski

BUL

25.

Ilmir Hazetdinov

RUS

26.

Richard Freitag

GER

27.

Vincent Descombes Sevoie

FRA

28.

Marat Zhaparov

KAZ

29.

Jan Matura

CZE

30.

Tomaz Naglic

SLO

31.

Stefan Hula

POL

32.

Sebastian Colloredo

ITA

33.

Anders Jacobsen

NOR

34.

Pascal Egloff

SUI

35.

Lukas Hlava

CZE

36.

Ronan Lamy Chappuis

FRA

37.

Hyun-Ki Kim

KOR

38.

Anders Bardal

NOR

39.

Martin Cikl

CZE

40.

Anders Fannemel

NOR

41.

Nicholas Fairall

USA

42.

Jaka Hvala

SLO

43.

Reruhi Shimizu

JPN

44.

Denis Kornilov

RUS

45.

Davide Bresadola

ITA

46.

Alexey Romashov

RUS

47.

Dawid Kubacki

POL

48.

Olli Muotka

FIN

49.

Janne Happonen

FIN

50.

Michael Neumayer

GER

51.

Wolfgang Loitzl

AUT

52.

Yuta Watase

JPN

53.

Janne Ahonen

FIN

54.

Stefan Kraft

AUT

55.

Ole Marius Ingvaldsen

NOR

56.

Robert Johansson

NOR

57.

Jakub Janda

CZE

58.

Karl Geiger

GER

59.

Daiki Ito

JPN

60.

Kamil Stoch

POL

61.

Gregor Deschwanden

SUI

62.

Jan Ziobro

POL

63.

Manuel Fettner

AUT

64.

Peter Prevc

SLO

65.

Severin Freund

GER

66.

Dimitry Vassiliev

RUS

67.

Robert Kranjec

SLO

68.

Noriaki Kasai

JPN

69.

Maciej Kot

POL

70.

Rune Velta

NOR

71.

Simon Ammann

SUI

72.

Piotr Żyła

POL

73.

Jurij Tepes

SLO

74.

Thomas Morgenstern

AUT

75.

Taku Takeuchi

JPN

76.

Andreas Wellinger

GER

77.

Gregor Schlierenzauer

AUT

78.

Marinus Kraus

GER

79.

Krzysztof Biegun

POL

 

Przedstawiamy też najlepsze skoczkinie i skoczków ostatnich lat w Lillehammer.

Podia konkusów indywidualnych PŚ mężczyzn w ostatnich latach:

Data

1. miejsce

2. miejsce

3. miejsce

12.03.2004

R. Ljoekelsoey

B.E. Romoeren
S. Ammann
 -

11.03.2005

M. Hautamaeki

S. Pettersen

L. Bystoel

03.12.2005

A. Kuettel

J. Janda

L. Bystoel

04.12.2005

J. Janda

L. Bystoel

A. Kuettel

10.03.2006

T. Morgenstern

B.E. Romoeren

A. Kofler

02.12.2006

S. Ammann

A. Kuettel

T. Morgenstern

03.12.2006

G. Schlierenzauer

A. Jacobsen

A. Małysz

16.03.2007

konkurs odwołany

07.03.2008

G. Schlierenzauer

A. Kuettel

J. Happonen

13.03.2009

H. Olli

D. Vassiliev

G. Schlierenzauer

05.12.2009

G. Schlierenzauer

T. Morgenstern

A. Małysz

06.12.2009

S. Ammann

H. Olli

E. Chedal

12.03.2010

S. Ammann

G. Schlierenzauer

A. Małysz

04.12.2010

T. Morgenstern

J.R. Evensen

T. Hilde

05.12.2010

T. Morgenstern

V. Larinto

S. Ammann

03.12.2011

A. Kofler

R. Freitag

K. Stoch

04.12.2011

A. Kofler

S. Freund
A. Bardal
 -

24.11.2012

S. Freund

T. Morgenstern

A. Bardal

25.11.2012

G. Schlierenzauer

A. Fannemel

T. Morgenstern

 

W Lillehammer odbył się także pierwszy w historii PŚ konkurs mieszany. Oto podium tego konkursu:

Data

1. miejsce

2. miejsce

3. miejsce

23.11.2012

 

NORWEGIA

T. Hilde

A. Bardal

M. Lundby

A. Sagen

JAPONIA

Y. Watase

T. Takeuchi

Y. Ito

S. Takanashi

WŁOCHY

A. Morassi

S. Colloredo

E. Runggaldier

E. Insam

 

Podia konkusów indywidualnych PŚ kobiet w ostatnich latach: 

Data

1. miejsce

2. miejsce

3. miejsce

03.12.2011

S. Hendrickson

C. Mattel

M. Faisst

24.11.2012

S. Takanashi

S. Hendrickson

A. Sagen

  

Jeszcze parę słów o arenie zmagańLysgårdsbakken. Na skoczni normalnej (K-90 / HS-100) oficjalnym rekordzistą wśród mężczyzn jest Andreas Kofler (105 m / 2011 r.), a wśród kobiet Sarah Hendrickson (103,5 m / 2011 r.). Rekordzistą dużego obiektu (K-123 / HS-138) jest Simon Ammann (146 m / 2009 r.) Gregor Schlierenzauer w oficjalnym konkursie PŚ poleciał tam na odległość 150,5 metra, jednak nie ustał tego skoku.

Przypominamy o konkursie “Typuj skoki ze SkokiPolska.pl” (etap III – skoczkinie i skoczkowie).

 

 

 

 

Komentarze

comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *