You are currently viewing TCS BISCHOFSHOFEN: PREVC NAJLEPSZY w KWALIFIKACJACH, WSZYSCY POLACY w KONKURSIE

TCS BISCHOFSHOFEN: PREVC NAJLEPSZY w KWALIFIKACJACH, WSZYSCY POLACY w KONKURSIE

prevc peter2 s.piwowar - TCS BISCHOFSHOFEN: PREVC NAJLEPSZY w KWALIFIKACJACH, WSZYSCY POLACY w KONKURSIEPeter Prevc po bardzo dobrym skoku na 140 metrów wygrał kwalifikacje do jutrzejszego – ostatniego konkursu TCS w Bischofshofen. Pomyślnie awansowali także wszyscy reprezentanci Polski.

Za najlepszym Słoweńcem uplasował się lider turniejowej klasyfikacji – Thomas Diethart (135,5 m / 2. miejsce). Trzeci był Anders Jacobsen (138,5 m). Kolejne lokaty zajęli: Marinus Kraus, Stefan Kraft i Richard Freitag.

Najlepszym z Polaków był Kamil Stoch, który skoczył 132,5 metra, co dało mu 10. lokatę. W drugiej dziesiątce uplasowali się następni nasi kadrowicze – powracający do pucharowej rywalizacji Piotr Żyła (135,5 m / 12. miejsce) i Jan Ziobro (136 m / 13. miejsce). Maciej Kot skacząc 133 metry zajął 23. pozycję, Dawid Kubacki (130,5 m) był 30., a Klemens Murańka (129,5 m) 35.

W kwalifikacjach nie wzięli udziału: Taku Takeuchi i Simon Ammann.

Christoph Stauder – Kamil Stoch

Ciekawie zapowiadają się także rywalizacje: Andreasa Wanka z Gregorem Schlierenzauerem, Simona Ammanna z Thomasem Diethartem, Taku Takeuchi z Peterem Prevcem, a także Janne Ahonena z Jakubem Jandą. Przypomnijmy, że dwaj ostatni zawodnicy w 2006 roku odnieśli zwycięstwo ex aequo w cały Turnieju Czterech Skoczni.