WYPOWIEDZI PO NIEDZIELNYM KONKURSIE w PLANICY

iraschko_daniela_manugufwikiPodczas drugiego konkursu w Planicy najlepsza okazała sie ponownie Austriaczka Iraschko-Stolz, która i tym razem wyprzedziła Japonkę Takanashi i Niemkę Vogt. A co powiedziały na konferencji prasowej po zawodach same zawodniczki?

W niedzielnym konkursie karty znów rozdawały Daniela Iraschko-Stolz, Sara Takanashi  i Carina Vogt.

„Podoba mi się ta skocznia, jej rozbieg; miałam dziś sporą prędkość na progu. To Planica, tu zawsze jest wielu kibiców, i do tego są głośni. Mnie to odpowiada. Jestem teraz bardzo zmotywowana, również z powodu tych ostatnich dwóch zwycięstw. To naprawdę wiele dla mnie znaczy, dla mojej wiary i pewności w siebie. Kolejne konkursy to jedne z najważniejszych w tym sezonie, najpierw Hinzenbach, potem Soczi. W ciągu najbliższych dwóch, trzech tygodni muszę naprawdę  ciężko trenować. Sara jest wspaniałą zawodniczką i niełatwo ją pokonać, powiedziała austriacka weteranka.

Młodziutka Japonka bardzo krótko i zwięźle wyraziła swoją radość: „Jestem zadowolona, bo udało mi się uniknąć błędów, które popełniłam wczoraj”.

„Wydaje mi się, że oddałam dziś dwa naprawdę dobre skoki. Jestem zadowolona z moich wyników w Planicy. W porównaniu do wczoraj, moje lądowanie było dużo lepsze; muszę jeszcze trochę popracować nad tym elementem, tak aby udawało się wylądować w każdym skoku, tak skomentowała dzisiejszy konkurs zawodniczka z Niemiec.

Źródło: berkutschi.com

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram