You are currently viewing JAKUB WOLNY MISTRZEM ŚWIATA JUNIORÓW w PREDAZZO !

JAKUB WOLNY MISTRZEM ŚWIATA JUNIORÓW w PREDAZZO !

Wolny Jakub fot.B.Leja  - JAKUB WOLNY MISTRZEM ŚWIATA JUNIORÓW w PREDAZZO !Jakub Wolny zdobył w Predazzo tytuł Mistrza Świata Juniorów! Polski zawodnik wyskoczył z cienia reprezentacyjnych kolegów i w trudnym konkursie odniósł triumf po skokach na 91 i 99 metrów. To drugi polski juniorski czempion w skokach narciarskich w historii.

Wolny po pierwszej serii plasował się na 6. lokacie, w drugiej rundzie jednak zaatakował i zdołał wyprzedzić wszystkich rywali z łączną notą 231,5 punktu. Złoty medal jest jego największym sukcesem w karierze. Wolny jest drugim polskim Mistrzem Świata Juniorów w historii. Pierwszym był Mateusz Rutkowski (w 2004 r. w Strynie).

Streitler Patrick fot.Julia.Piatkowska - JAKUB WOLNY MISTRZEM ŚWIATA JUNIORÓW w PREDAZZO !Srebrny medal w dzisiejszych zawodach wywalczył Austriak – Patrick Streitler (89,5 i 100 m / 231.2 pkt) tracąc do Polaka zaledwie 0,3 punktu. Brązowy medal powędrował do Rosjanina Evgeniya Klimova (90,5 i 97 m / 229.7 pkt), który na półmetku liderował całej stawce.

Tuż za podium uplasowali się: 4. Sebastian Bradatsch (90 i 97,5 m) i Elias Tollinger (89,5 i 97 m). Na 6. lokacie znalazł się Krzysztof Biegun (90 i 97 m), którego na początku sezonu zimowego wielu widziało w roli faworyta do juniorskiego złota.

O sporym pechu może mówić Fin Santeri Ylitapio, który po pierwszej serii był trzeci. W drugim skoku (98 m) zaliczył niegroźny upadek po wylądowaniu, jednak pozbawiło go to szans na zdobycie medalu.

Po słabszym pierwszym skoku spory awans zaliczył Klemens Murańka (85,5 i 102 m / 8. miejsce), jednak po poprzedzających zawody treningach i serii próbnej, którą Polak wygrał, apetyty były z pewnością większe. Podobnie wyglądała sytuacja Aleksandra Zniszczoła (84,5 i 99,5 m / 13. miejsce), który w klasyfikacji piął się do góry, jednak nieudany pierwszy skok pozbawił go szans na medal.

W czołowej "dziesiątce" uplasowali się ponadto: Jarkko Maeaettae, Cene Prevc i Paul Winter.