You are currently viewing POLACY DRUŻYNOWYMI MISTRZAMI ŚWIATA JUNIORÓW !

POLACY DRUŻYNOWYMI MISTRZAMI ŚWIATA JUNIORÓW !

Polacy zdobyli w Predazzo drużynowy tytuł Mistrzów Świata Juniorów. Drużyna w składzie Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Krzysztof Biegun i Klemens Murańka prowadziła przez cały konkurs, aby ostatecznie rzutem na taśmę zdobyć złoto.

Srebrny medal wywalczyli Austriacy (Greiderer, Wohlgenannt, Tollinger, Streitler), a brązowy Norwegowie (Tande, Forfang, Bergquist, Berggaard). Tuż za podium uplasowali się Finowie (4. miejsce) i Niemcy (5. miejsce). W finale wystąpili ponadto: 6. Słoweńcy, 7. Szwajcarzy, 8. Włosi.

Wolny Kuba imitacja B.Leja  - POLACY DRUŻYNOWYMI MISTRZAMI ŚWIATA JUNIORÓW !Wśród Polaków najlepiej spisał się Aleksander Zniszczoł, który oddawał skoki na odległość 101,5 i 96,5 metra. Swoją wysoką dyspozycję potwierdził też Jakub Wolny (98,5 i 96,5 m). Po słabszym skoku w pierwszej serii, znacznie poprawił się natomiast Krzysztof Biegun (92,5 i 102 m). Ostatni skok Klemensa Murańki (100,5 i 93 m) mógł z kolei przyprawić polskich kibiców o mocniejsze bicie serca. Po złym wyjściu z progu Polakiem mocno zachwiało, na szczęście jednak zdołał te wahnięcia opanować i wylądować bezpiecznie i na tyle daleko, aby obronić prowadzenie.

Miejsca poza finałową "ósemką" zajęły następujące reprezentacje: 9. Rosja, 10. Francja, 11. Czechy, 12. Japonia, `13. USA.