You are currently viewing LOTOS CUP: OSTATNIE ZAWODY W BESKIDACH

LOTOS CUP: OSTATNIE ZAWODY W BESKIDACH

Milczanowski.Michal fot.A.Kosman - LOTOS CUP: OSTATNIE ZAWODY W BESKIDACHZa nami kolejne konkursy w ramach ramach Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich – „Szukamy Następców Mistrza” Lotos Cup. W drugim dniu rywalizacji skoczków i skoczkiń w Szczyrku-Skalitem wśród zwycięzców znaleźli się między innymi Krzysztof Leja, Artur Kukuła oraz Magdalena Pałasz. Zawodnicy i zawodniczki rywalizowali łącznie w ośmiu kategoriach. trans - LOTOS CUP: OSTATNIE ZAWODY W BESKIDACH

Sobotnie zawody i warunki panujące na skoczniach były łaskawsze dla startujących. Temperatura była dodatnia a na niebie świeciło słońce. Wiatr pojawił się jedynie na największej skoczni jednak nie utrudnił rozegrania dwóch serii konkursowych.

W kategorii Senior zwyciężył Artur Kukuła (101,5m/104,5m; 260pkt), tuż przed Grzegorzem Miętusem (97m/100m; 240,5pkt). Na trzecim stopniu podium uplasował się Andrzej Zapotoczny (93,5m/102m; 235pkt). Liderem klasyfikacji został dzisiejszy zwycięzca konkursu.Kukula Artur LOTOS.Cup .2014 fot.A.Kosman - LOTOS CUP: OSTATNIE ZAWODY W BESKIDACH

PEŁNE WYNIKI SENIORÓW (K95).

Klasyfikacja seniorów (Lider: Artur Kukuła – 160pkt)

Wśród Juniorów A najlepszy okazał się Michał Pytel (103m/101,5m; 254,5pkt). Na drugim miejscu zawody ukończył Adam Ruda (98m/100m; 237pkt). Na trzeciej pozycji sklasyfikowany został Stanisław Biela (98,5m/95,5m; 231,5pkt).

PEŁNE WYNIKI JUNIORÓW A (K95).

Klasyfikacja Juniorów A ( Lider: Andrzej Stękała – 276pkt).

Spośród skoczków startujących w Juniorach B wygrał Krzysztof Leja (97,5m/97m; 234pkt). Na drugim miejscu uplasował się Łukasz Podżorski (98,5m/93,5m; 229pkt). Na trzeciej lokacie zawody ukończył Paweł Gut, lider klasyfikacji (94m/95m; 222pkt). LOTOS.Cup .2014 Podzorski.Leja .Gut fot.A.Kosman - LOTOS CUP: OSTATNIE ZAWODY W BESKIDACH

PEŁNE WYNIKI JUNIOR B (K95).

Klasyfikacja Juniorów B (Paweł Gut – 360pkt).

W kategorii Junior C najlepszy okazał się Dawid Jarząbek (73,5m/75,5m; 246,3pkt). Drugie miejsce zajął Szymon Łokaj (75m/74m; 243,8pkt). Na trzecim miejscu uplasował się Paweł Chyc (74,5m/74m; 241,7pkt).

PEŁNE WYNIKI JUNIOR C (K70).

Klasyfikacja Junior C (Dawid Jarząbek – 400pkt).

W rywalizacji Juniorów D wygrał Patryk Hutyra (71,5m/73,5m; 232,5pkt). Na drugim stopniu podium znalazł się Mateusz Gruszka (68,5m/71m; 222,4pkt). Trzecie miejsce zajął Piotr Kudzia (68m/68,5m; 217,3pkt).

PEŁNE WYNIKI JUNIOR D (K70).

Klasyfikacja Junior D (Lider: Tomasz Pilch – 285pkt).

Wśród skoczków startujących w kategorii Junior E miejsce pierwsze zajął Oskar Rojek (43,5m/42m; 241,1pkt). Drugie miejsce wywalczył Brtłomiej Klimowski (41,5m/42,5m; 232,3pkt). Trzecia lokata przypadła Wiktorowi Fickowskiemu (40,5m/40m; 219,1pkt).

PEŁNE WYNIKI JUNIOR E (K40).

Klasyfikacja Junior E (Lider: Bartłomiej Klimowski – 360pkt).

W rywalizacji Juniorek po raz kolejny zwyciężyła, z dużą przewagą punkotwą, Magdalena Pałasz (68m/65,5m; 205,7pkt). Tuż za nią uplasowała się druga – Joanna Szwab (59m/58,5m; 164,5pkt) oraz trzecia – Katarzyna Pałasz (46,5m/47,5m; 104,8pkt).

PEŁNE WYNIKI JUNIOREK (K70).

Klasyfikacja Juniorek (Liderka: Katarzyna Pałasz – 320pkt).

W ostatniej kategorii – Młodziczek – zwyciężyła Anna Twardosz (42m/42,5m; 235,4pkt). Drugie miejsce zajęła Kinga Rajda (41m/41,5m; 225pkt). Jako trzecia zawody ukończyła Joanna Kil (38,5m/40,5m; 213,3pkt).

PEŁNE WYNIKI MŁODZICZEK (K40).

Klasyfikacja Młodziczek (Liderka: Anna Twardosz – 380pkt).

Rywalizacja w Lotos Cup ma teraz małą przerwę. Kolejne konkursy LOTOS Cup 2014 zaplanowano na 24-26 lutego w Zakopanem. Natomiast Juniorzy A i B (w tym tegoroczni Mistrzowie Świata Juniorów z Predazzo) wystartują w rozpoczynającej się w poniedziałek XX Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży „Śląsk 2014”.

Źródło: PZN / Alicja Kosman