You are currently viewing LOTOS CUP 2014: W ZAKOPANEM STARTOWALI SENIORZY ORAZ JUNIORZY A i B

LOTOS CUP 2014: W ZAKOPANEM STARTOWALI SENIORZY ORAZ JUNIORZY A i B

IMG 3355 2 - LOTOS CUP 2014: W ZAKOPANEM STARTOWALI SENIORZY ORAZ JUNIORZY A i BW zawodach w programie LOTOS CUP ”Szukamy Następców Mistrza” wystartowali dziś reprezentanci Polski pogrupowani w trzy kategorie: Seniorów oraz Juniorów A i B. Na starcie nie zabrakło również rywali z innych państw, mianowicie z Czech, Kazachstanu, Słowacji, Białorusi, Ukrainy i Turcji.

Pogoda jaka panowała na Wielkiej Krokwi (HS134) była wymarzona do startu najstarszych skoczków w Lotos Cup: świeciło wiosenne słońce i było prawie bezwietrznie.  „Nie było jednak ciszy, czasem przychodził lekki wiatr z przodu, ale konkurs był całkiem fajny, przeprowadzony w dobrych warunkach” – tłumaczył trener kadry juniorów Maciej Maciusiak.

IMG 3773 2 - LOTOS CUP 2014: W ZAKOPANEM STARTOWALI SENIORZY ORAZ JUNIORZY A i BWśród Seniorów najlepiej zaprezentował się Wojciech Gąsienica-Kotelnicki. Reprezentant KS Chochołów oddał dwa równe skoki: 126m oraz 125m i z łączną notą 250,3pkt zwyciężył w swojej kategorii. Na drugim miejscu uplasował się Grzegorz Miętus (125,5m/123m; 244,8pkt). Na najniższym stopniu podium, minimalnie przegrywając z drugim skoczkiem, stanął Andrzej Zapotoczny (124m/126m; 244,5pkt).

W tejże kategorii mogliśmy również oglądać zawodników zza granicy, jednak nie nawiązali walki z Polakami. Najwyżej sklasyfikowanym był Słowak, Tomas Zmoray – 6 lokata.

Pełne wyniki Seniorów.

Klasyfikacja Seniorów (Lider: Artur Kukuła).

W kategorii Junior A zwyciężył Stanisław Biela. Skoczek z UKS Sołtysianie Stare Bystre SMS Z-ne uzyskał 117m oraz 131m co dało łączną ocenę 233,4pkt. Cztery punkty mniej otrzymał Adam Ruda i tym samym skokami na odległość 120,5m oraz 122,5m zajął drugie miejsce. Podium zamknął Damian Urbaś (115,5m/121,5m; 214,6pkt).

Pełne wyniki Juniorów A.

Klasyfikacja Juniorów A (Lider: Andrzej Stękała).

IMG 3742 2 - LOTOS CUP 2014: W ZAKOPANEM STARTOWALI SENIORZY ORAZ JUNIORZY A i BSpośród skoczków startujących w grupie Junior B wygrał Krzysztof Leja (121m/130m; 247,8pkt). Na drugiej lokacie zawody zakończył Przemysła Kantyka (125,5m/123,5m; 236,7pkt). Trzecią lokatę zajął Paweł Gut (117m/120m; 219,1pkt).

Pełne wyniki Juniorów B.

Klasyfikacja Juniorów B (Lider: Paweł Gut).

Finałowe konkursy LOTOS Cup 2014 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej zaplanowane są na 14-16 marca w Zakopanem.

Źródło: Alicja Kosman / komunikat prasowy PZN