FREUND, KRAFT i STOCH o WYSOKIM POZIOMIE ZAWODÓW w LAHTI

Kamil Stoch, fot. Maria GrzywaDzisiejsza wygrana w fińskim Lahti to  już drugie poolimpijskie zwycięstwo  Niemca – Severina Freunda w tym sezonie. Na najlepszym w karierze drugim miejscu uplasował się Austriak – Stefan Kraft. Polak – Kamil Stoch był dziś trzeci.

 

Severin Freund, fot. Kata DeakTriumfator piątkowych zawodów nie krył radości spowodowanej kolejnym dobrym występem w Pucharze Świata. „Wspaniale. To dla mnie doskonała skocznia, zawsze skaczę tutaj bardzo dobrze. Jestem bardzo zadowolony. Żółta koszulka jest niedaleko, ale nie będzie łatwo. Mam nadzieję, że jutro Noriaki Kasai stawi się na starcie, ponieważ między nami jest świetna konkursowa rywalizacja” – powiedział niemiecki skoczek odnosząc się do absencji doświadczonego Japończyka.

Stefan Kraft, fot. Stefan PiwowarDobrze swój  występ ocenił również drugi w dzisiejszych zawodach – Stefan Kraft. „W pierwszej serii nieco spóźniłem odbicie, ale w drugiej rundzie oddałem świetny skok. Teraz mamy czterech bardzo mocnych zawodników do wystawienia w konkursie drużynowym i mamy nadzieję, że zakończymy go na pierwszej pozycji” – stwierdził 20-letni Austriak.

Na miejscu trzecim konkurs zakończył lider polskiej kadry – Kamil Stoch. „Poziom rywalizacji jest obecnie bardzo wysoki, jest kilku skoczków, którzy skaczą na podobnym, dobrym poziomie, co wpływa na tak zaciętą rywalizację podczas zawodów” – stwierdził nasz reprezentant. Stoch przyznał również, że objęcie prowadzenia w klasyfikacji generalnej PŚ nie spędza mu snu z powiek. „Staram się nie myśleć o walce o żółtą koszulkę, a skupić na swoich skokach.  Mam trochę do poprawy i na tym się koncentruję” – podsumował dwukrotny mistrz olimpijski.

Źródło: berkutschi.com / FIS

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram