You are currently viewing PŚ KUOPIO: KOLEJNY TRIUMF STOCHA, POLAK ZMIERZA PO KRYSZTAŁOWĄ KULĘ !

PŚ KUOPIO: KOLEJNY TRIUMF STOCHA, POLAK ZMIERZA PO KRYSZTAŁOWĄ KULĘ !

stoch kamil s.piwowar - PŚ KUOPIO: KOLEJNY TRIUMF STOCHA, POLAK ZMIERZA PO KRYSZTAŁOWĄ KULĘ !Kamil Stoch zwyciężył w dzisiejszym konkursie Pucharu Świata w fińskim Kuopio. To drugie pucharowe zwycięstwo Polaka z rzędu i trzynaste w sportowej karierze. Stoch powiększył tym samym swoją przewagę w klasyfikacji generalnej PŚ do największego rywala – Petera Prevca, który był dzisiaj poza podium.

Freund Severin rozbieg S.Piwowar - PŚ KUOPIO: KOLEJNY TRIUMF STOCHA, POLAK ZMIERZA PO KRYSZTAŁOWĄ KULĘ !Kamil Stoch w obu seriach skakał pewnie i stylowo (126,5 i 126,5 m / 262,7 pkt), co było konieczne do zwycięstwa przy niewielkich różnicach w czołówce. Na drugim miejscu uplasował się prezentujące znakomitą dyspozycję Severin Freund (127 i 125 m / 258,9 pkt), a trzeci był doświadczony Norweg – Anders Bardal (123 i 127,5 m / 257,6 pkt).

Na czwartym miejscu, ze sporą stratą do podium uplasował się Peter Prevc (123,5 i 120 m) i w klasyfikacji generalnej do Stocha traci już 103 punkty. Piąte miejsce przypadło Simonowi Ammannowi (125 i 126 m), a szóste – Michaelowi Hayboeckowi (121,5 i 128,5 m).

kot maciej2 s.piwowar - PŚ KUOPIO: KOLEJNY TRIUMF STOCHA, POLAK ZMIERZA PO KRYSZTAŁOWĄ KULĘ !Kolejne dwie lokaty zajęli „weterani” – Jakub Janda i Noriaki Kasai. Czołową dziesiątkę uzupełnili Austriacy - Stefan Kraft i Gregor Schlierenzauer.

Dobrze w drugiej serii spisali się też pozostali Polacy - zarówno Maciej Kot (117,5 i 124,5 m / 15. miejsce), jak i Piotr Żyła (118 i 119,5 m / 24. miejsce), którzy zaliczyli awanse o kilka lokat w klasyfikacji. Swój udział w konkursie na pierwszej serii zakończyli: Klemens Murańka (115 m / 31. miejsce) i Dawid Kubacki (115 m / 35. miejsce).

W pierwszej serii nieprzyjemny upadek zaliczył Yuta Watase. Japończykowi po wylądowaniu zakantowała narta i upadając uderzył tyłem głowy w zeskok. Wyraźnie oszołomionemu zawodnikowi potrzebna mu była pomoc medyczna. W drugiej serii za nieprzepisowe buty zdyskwalifikowany został Thomas Diethart.