Słoweniec Matjaz Pungertar wygrał kwalifikacje do jutrzejszego konkursu PŚ w Planicy (Bloudkova Velikanka K-120 / HS-139). W piątkowych zmaganiach zobaczymy też pięciu reprezentantów Polski.
Matjaz Pungertar wygrał w kwalifikacjach skokiem na 128,5 metra (121,7 pkt). Drugi był jego rodak – Anze Lanisek (128,5 m / 119,9 pkt), a trzeci – Norweg Andreas Stjernen (127,5 m / 119,6 pkt).
Kolejne lokaty zajęli: 4. Nejc Dezman (125,5 m), 5. Cene Prevc (126 m), 6. Tom Hilde (124 m).
W czołowej dziesiątce uplasował się Piotr Żyła (122 m / 8. miejsce). Dobrze zaprezentował się także Dawid Kubacki (122 m / 11. miejsce). Awans wywalczyli ponadto Maciej Kot (120 m / 26. miejsce) i Klemens Murańka (118 m / 31. miejsce). Poza konkursem znalazł się niestety po słabszym skoku (116,5 m / 43. miejsce) Jan Ziobro.
Sporą niespodzianką jest brak awansu do konkursu m.in. Jerneja Damjana, Rune Velty, czy Anssi Koivuranty.
Z czołowej „10” PŚ najlepiej spisał się Severin Freund (129 m), który oddał najdłuższy skok kwalifikacji. Kamil Stoch, który jako lider PŚ awans miał także zapewniony skoczył 125 metrów. Wicelider – Peter Prevc wylądował pół metra dalej.
Pełne wyniki kwalifikacji:
zawodnik | kraj | odległośc | punkty | status | |
1 | Matjaz Pungertar | SLO | 128,5 m | 121.7 | Q |
2 | Anze Lanisek | SLO | 128,5 m | 119.9 | Q |
3 | Andreas Stjernen | NOR | 127,5 m | 119.6 | Q |
4 | Nejc Dezman | SLO | 125,5 m | 116.8 | Q |
5 | Cene Prevc | SLO | 126,0 m | 116.4 | Q |
6 | Tom Hilde | NOR | 124,0 m | 112.2 | Q |
7 | Reruhi Shimizu | JPN | 124,5 m | 110.8 | Q |
8 | Anders Fannemel | NOR | 122,5 m | 109.6 | Q |
Piotr Żyła | POL | 122,0 m | 109.6 | Q | |
10 | Vincent Descombes Sevoie | FRA | 124,0 m | 108.7 | Q |
11 | Dawid Kubacki | POL | 122,5 m | 108.4 | Q |
12 | Denis Kornilov | RUS | 122,5 m | 107.2 | Q |
13 | Andreas Kofler | AUT | 121,5 m | 107.0 | Q |
14 | Bjoern Einar Romoeren | NOR | 121,0 m | 106.9 | Q |
15 | Richard Freitag | GER | 121,0 m | 105.5 | Q |
16 | Wolfgang Loitzl | AUT | 120,0 m | 105.1 | Q |
17 | Jakub Janda | CZE | 120,5 m | 105.0 | Q |
18 | Andreas Wank | GER | 120,0 m | 104.0 | Q |
Antonin Hajek | CZE | 119,0 m | 104.0 | Q | |
20 | Mackenzie Boyd-Clowes | CAN | 119,5 m | 103.6 | Q |
21 | Roman Koudelka | CZE | 120,0 m | 103.5 | Q |
22 | Lauri Asikainen | FIN | 119,5 m | 103.3 | Q |
23 | Roberto Dellasega | ITA | 120,5 m | 102.2 | Q |
24 | Michael Hayboeck | AUT | 118,5 m | 101.5 | Q |
25 | Robert Hrgota | SLO | 121,0 m | 101.4 | Q |
26 | Maciej Kot | POL | 120,0 m | 101.3 | Q |
27 | Marinus Kraus | GER | 117,5 m | 100.9 | Q |
28 | Ronan Lamy Chappuis | FRA | 120,0 m | 100.5 | Q |
29 | Cestmir Kozisek | CZE | 120,0 m | 99.9 | Q |
30 | Yuta Watase | JPN | 118,0 m | 99.6 | Q |
31 | Klemens Murańka | POL | 118,0 m | 99.0 | Q |
Jaka Hvala | SLO | 118,0 m | 99.0 | Q | |
Jan Matura | CZE | 116,5 m | 99.0 | Q | |
34 | Manuel Fettner | AUT | 117,5 m | 98.7 | Q |
35 | Anze Semenic | SLO | 117,0 m | 98.3 | Q |
36 | Robert Kranjec | SLO | 117,5 m | 98.1 | Q |
37 | Jurij Tepes | SLO | 116,5 m | 97.2 | Q |
38 | Kaarel Nurmsalu | EST | 118,0 m | 97.1 | Q |
39 | Kento Sakuyama | JPN | 118,5 m | 96.9 | Q |
40 | Gregor Deschwanden | SUI | 117,5 m | 96.2 | Q |
41 | Jernej Damjan | SLO | 116,5 m | 95.9 | NQ |
42 | Markus Eisenbichler | GER | 118,0 m | 95.1 | NQ |
43 | Jan Ziobro | POL | 116,5 m | 95.0 | NQ |
44 | Tomaz Naglic | SLO | 117,0 m | 94.9 | NQ |
45 | Rune Velta | NOR | 115,5 m | 94.5 | NQ |
46 | Lukas Hlava | CZE | 115,5 m | 94.3 | NQ |
47 | Rok Justin | SLO | 116,0 m | 94.1 | NQ |
48 | Gabriel Karlen | SUI | 114,5 m | 93.5 | NQ |
49 | Alexey Romashov | RUS | 115,0 m | 92.5 | NQ |
50 | Marco Grigoli | SUI | 114,5 m | 92.4 | NQ |
51 | Hyun-Ki Kim | KOR | 114,5 m | 92.3 | NQ |
52 | Shohei Tochimoto | JPN | 114,5 m | 92.2 | NQ |
53 | Alexandre Mabboux | FRA | 114,0 m | 92.1 | NQ |
54 | Dimitry Vassiliev | RUS | 115,0 m | 91.4 | NQ |
55 | Ilmir Hazetdinov | RUS | 113,0 m | 90.6 | NQ |
56 | Anssi Koivuranta | FIN | 115,0 m | 90.3 | NQ |
57 | Sebastian Colloredo | ITA | 114,5 m | 89.7 | NQ |
Sebastian Klinga | FIN | 113,5 m | 89.7 | NQ | |
59 | Vladimir Zografski | BUL | 112,5 m | 88.5 | NQ |
60 | Anders Johnson | USA | 112,0 m | 86.7 | NQ |
61 | Nicholas Fairall | USA | 111,0 m | 86.0 | NQ |
62 | Heung-Chul Choi | KOR | 110,5 m | 85.4 | NQ |
63 | Federico Cecon | ITA | 108,5 m | 82.6 | NQ |
64 | Eduard Torok | ROU | 109,5 m | 78.2 | NQ |
65 | Davide Bresadola | ITA | 109,5 m | 76.8 | NQ |
66 | Ville Larinto | FIN | 106,0 m | 76.4 | NQ |
67 | Michael Neumayer | GER | 108,0 m | 75.7 | NQ |
PQ | Severin Freund | GER | 129,0 m | PQ | |
PQ | Thomas Diethart | AUT | 127,0 m | PQ | |
PQ | Stefan Kraft | AUT | 126,5 m | PQ | |
PQ | Anders Bardal | NOR | 126,5 m | PQ | |
PQ | Peter Prevc | SLO | 125,5 m | PQ | |
PQ | Kamil Stoch | POL | 125,0 m | PQ | |
PQ | Gregor Schlierenzauer | AUT | 124,5 m | PQ | |
PQ | Noriaki Kasai | JPN | 123,5 m | PQ | |
PQ | Andreas Wellinger | GER | 123,0 m | PQ | |
PQ | Simon Ammann | SUI | DNS | PQ |
Początek konkursu już jutro o godz. 15:15 (seria próbna - godz. 14:15). Pełny program PŚ w Planicy TUTAJ.
Zapraszamy też do finałowego etapu naszego typera TUTAJ.
informacja własna