KARI YLIANTTILA NOWYM TRENEREM FINÓW ? TRWAJĄ NEGOCJACJE

Kari Ylianttila (po lewej) w rozmowie z Noriakim Kasaim (po prawej) podczas pełnienia funkcji trenera japońskiej kadry, fot. Corina SchmidtJuż w przyszłym tygodniu powinniśmy poznać nowego trenera fińskiej kadry narodowej w skokach narciarskich. Jednym z głównych faworytów do zastąpienia Pekki Niemela jest doświadczony szkoleniowiec – Kari Ylianttila.

 

Ylianttila jako szkoleniowiec ma już za sobą epizody w Finlandii, Stanach Zjednoczonych, Szwecji oraz Japonii. Za jego największy trenerski sukces można uznać doprowadzenie Matti Nykaenena do trzech złotych medali olimpijskich. Jak podają fińscy działacze, trwają negocjacje mające na celu zatrudnienie 60-letniego szkoleniowca.

Jak zapowiedział prezes Fińskiej Federacji Narciarskiej, Jukka Pekka Vuori, głównym zadaniem przyszłego szkoleniowca będzie nawiązanie dobrej współpracy z trenerami klubowymi, a co za tym idzie – zbudowanie odpowiednio funkcjonującego systemu i drużyny przed Mistrzostwami Świata w narciarstwie klasycznym, które w 2017 roku odbędą się w fińskim Lahti.

 

Źródło: mtv.fi

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram