ALEXANDER STÖCKL TRENEREM NORWEGÓW NA KOLEJNE CZTERY LATA

stoeckl_alexander_b.lejaTrener kadry norweskich skoczków Alexander Stöckl podjął – po długich rozważaniach – decyzję odnośnie dalszej współpracy z Norweskim Związkiem Narciarskim. Szkoleniowiec pozostanie na swoim stanowisku do Igrzysk Olimpijskich w 2018 roku w  Pyeongchang.

Negocjacje jakie prowadził Stöckl trwały praktycznie od zakończenia minionego sezonu Pucharu Świata, a stara umowa obowiązywała do zakończenia Mistrzostw Świata w narciarstwie klasycznym w Falun w 2015 roku. Norweska kadra przygotowania do kolejnej zimy rozpoczęła przygotowania na początku czerwca. Szkoleniowiec podjął pozytywną decyzję a umowa zostanie podpisana w ciągu najbliższych kilku tygodni. Austriak zdradza powód tak długiego wahania się: Cztery lata to bardzo długi okres czasu, musiałem uzyskać zgodę rodziny.

Stöcklem zainteresowani byli rodacy, którzy po zakończeniu współpracy z Alexandrem Pointnerem pozostawali bez szkoleniowca, jednak otrzymali negatywną odpowiedź.

– Rozwijam się w Norwegii, czuję, że jeszcze wiele mogę osiągnąć z moimi podopiecznymi. Chcę zobaczyć postęp jaki mogą osiągnąć norwescy zawodnicy na wszystkich poziomach.

Alexander Stöckl objął norweską kadrę w 2011 roku zastępując na stanowisku Fina, Mikę Kojonkoskiego.

Poniżej link do wywiadu z Austriakiem, którego udzielił naszemu portalowi przed rozpoczęciem przygotowań do sezonu zimowego 2014/2015 – TUTAJ.

 

Źródło: dagbladet.no / informacja własna

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram