THOMAS DIETHART dla SkokiPolska: „NIE CZUJĘ ŻADNEJ PRESJI”

Diethart_Thomas_fot.Katarzyna.SluzewskaThomas Diethart, który w zeszłym sezonie został sensacyjnym triumfatorem Turnieju Czterech Skoczni, po raz drugi zawitał na zawody do Wisły. Austriak jest bardzo zadowolony ze współpracy z nowym szkoleniowcem Heinzem Kuttinem, podkreśla także, że dla niego najważniejsza w skokach jest sama radość z ich oddawania.

– To moja druga wizyta w Wiśle. Pierwszy raz byłem tutaj zimą i uzyskałem czwarte miejsce. Podoba mi się tutejsza skocznia. Skakanie w Polsce przynosi ze sobą dużo zabawy. Kibice w Polsce są naprawdę specjalni, są wielkimi fanami, za każdym razem bardzo miło jest tutaj skakać – powiedział 22-letni skoczek.

Diethart w indywidualnym konkursie inaugurującym LGP w Wiśle zajął 20. miejsce, a wraz z kolegami z drużyny stanął na najniższym stopniu podium. Zapytany o receptę na udane skoki odparł:

 Nie czuję żadnej presji. Po prostu chcę oddawać dobre skoki i dobrze się bawić. Wtedy skakanie jest znacznie łatwiejsze.

Austriacki zawodnik podkreślił tez dobrą atmosferę w drużynie: – Heinz Kuttin to bardzo dobry szkoleniowiec, dobrze się się z nim trenuje i on dobrze zajmuje się swoimi obowiązkami. W naszym zespole wszystko dzieje się bardzo dobrze. Każdy wykonuje swoją pracę.

 

 

informacja własna

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram