You are currently viewing LPK WISŁA: TRIUMF CENE PREVCA, PIOTR ŻYŁA NA PODIUM !

LPK WISŁA: TRIUMF CENE PREVCA, PIOTR ŻYŁA NA PODIUM !

PK.CoC .Wisla .lato .2014.prevc .zyla .zupancic j.piatkowska - LPK WISŁA: TRIUMF CENE PREVCA, PIOTR ŻYŁA NA PODIUM !Cene Prevc godnie zastąpił swojego starszego brata w Wiśle i pewnie zwyciężył w dzisiejszych zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego Wiśle. Na bardzo dobrym drugim miejscu uplasował się Piotr Żyła. W czołowej szóstce znalazło się łącznie aż czterech Polaków.

Prevc Cene coc.wisla .2014 j.piatkowska 300x200 - LPK WISŁA: TRIUMF CENE PREVCA, PIOTR ŻYŁA NA PODIUM !Cene Prevc był dzisiaj poza zasięgiem rywali, udało mu się zgromadzić kilkupunktową przewagę po skokach na 132 i 125,5 metra. Dzięki temu zwycięstwu został liderem klasyfikacji generalnej LPK, wyprzedzając swojego brata Petera. Drugie miejsce zajął dziś reprezentant Polski, mieszkający w Wiśle Piotr Żyła. Sympatyczny zawodnik skoczył 125 i 127 metrów. Warto podkreślić, że to jego drugie podium w zawodach FIS z rzędu, w minioną sobotę był drugi podczas zawodów LGP w Wiśle. Na trzecim stopniu podium uplasował się dzisiaj rodak triumfatora – Miran Zupancic (126 / 123,5 m).

Trzy kolejne miejsca, tuż za podium zajęli Polacy – Jakub Wolny (121,5 / 127 m), Dawid Kubacki (125 / 123,5 m) i Jan Ziobro (117 / 129 m). Potwierdzili tym samym, że nasi Zyla Piotr K.Sluzewska.lgp2014 300x199 - LPK WISŁA: TRIUMF CENE PREVCA, PIOTR ŻYŁA NA PODIUM !skoczkowie wraz z zawodnikami ze Słowenii nadają obecnie ton rywalizacji na najwyższym
poziomie.

Czołową dziesiątkę uzupełnili: Daniel Wenig, Patrick Streitler, Junshiro Kobayashi i Mitja Meznar. Na 11. pozycji znalazł się kolejny z „biało-czerwonych” – Bartłomiej Kłusek. Punkty zdobyli także: Aleksander Zniszczoł (25. miejsce) i Przemysław Kantyka (28. miejsce). O sporym pechu może mówić Stefan Hula, który mimo dobrego skoku w rundzie finałowej został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy sprzęt i sklasyfikowany na 31. miejscu, bez dorobku punktowego do klaszfikacji generalnej.

Udział w konkursie na pierwszej serii zakończyli: Krzysztof Biegun (32. miejsce), debiutant w PK - Dawid Jarząbek (37. miejsce), Krzysztof Leja (38. miejsce) i Krzysztof Miętus (44. miejsce).