GOLDBERGER i MORGENSTERN TRENOWALI z MŁODYMI AUSTRIACKIMI TALENTAMI

Andreas Goldberger (fot. Bartosz Leja)

SONY DSCJuż po raz kolejny w Villach na Villacher Alpenarena, odbył się obóz „Goldi Sommercamp” dla młodych skoczkiń i skoczków z całej Austrii. W tym roku prócz Andreasa Goldbergera, najmłodszym adeptom sztuki latania na nartach, rad udzielał także Thomas Morgenstern.

 
morgi_kd
Thomas Morgenstern, fot. Kata Deak

Pierwsza edycja „Goldi Sommercamp” odbyła się w 2008 roku. Od tego czasu inicjatywa dla młodych austriackich zawodników dynamicznie się rozwinęja. W minionych dniach (poniedziałek-środa) trzydzieści młodych talentów między 12. a 15. rokiem życia, wzięło udział w kolejnej edycji tego programu przeprowadzanego na kompleksie skoczni Alpenarena w Villach. Oprócz analizy skoków oddanych na obiekcie 60- i 90-metrowym, odbyły się również treningi szybkościowe, a także sprawdzające koordynację i technikę.

Obecność Thomasa Morgensterna została bardzo entuzjastycznie przyjęta przez najmłodszych. 28-latek w tym roku ponownie pomagał swojemu starszemu koledze w szkoleniu nowego pokolenia austriackich skoczków. To co Andi tworzy regularnie od lat, jest naprawdę super. Nie mogę się już doczekać kiedy zobaczę tych zawodników w zawodach Pucharu Świata powiedział Morgenstern.

Także Andreas Goldberger, który jest głównym patronem tego programu, entuzjastycznie podchodzi do pracy z dziećmi: – To jest naprawdę fajne, co może dać program złożony zarówno z ćwiczeń koordynacyjnych jak i treningów wytrzymałościowych i siłowych. Tym co jest dla mnie ważne jest fakt, że dzieci z całej Austrii, obojętnie czy bliska, czy z sąsiadujących landów, mogą być na miejscu.

 

Źródło: andreasgoldberger.at / redbull.com / facebook.com

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram