LGP EINSIEDELN 2014 – PRZED NAMI KONKURS (LISTA STARTOWA)

Ammann_Simon_B.LejaPo bardzo emocjonujących zawodach LGP w Wiśle kontynuujemy sezon na igielicie w skokach narciarskich. Przyszedł czas, aby światowa czołówka przeniosła się do szwajcarskiego Einsiedeln, a później francuskiego Courchevel, gdzie odbędzie się druga i trzecia odsłona tegorocznego cyklu. Przedstawiamy zapowiedź oraz program tych zawodów.

 

Już w sobotę (9 sierpnia) w szwajcarskim Einsiedeln na obiekcie Andreas Küttel-Schanze (K-105 / HS-117) odbędzie się kolejna konkursowa rywalizacja o punkty Letniej Grand Prix 2014. Za nami piątkowe kwalifikacje, w których najlepszy okazał się Michael Hayboeck, najlepszym z Polaków był Piotr Żyła (4. miejsce). Zobacz pełne wyniki kwalifikacji.

Program zawodów LGP Einsiedeln 2014:

Relacje będą dostępne także na Berkutschi.com.

 

Lista startowa pierwszej serii konkursowej:

BIB
Zawodnik
Kraj
Grupa A
1
Heung-Chul Choi
KOR
2
Rok Justin
SLO
3
Markus Eisenbichler
GER
4
Nejc Dezman
SLO
5
Mikhail Maksimochkin
RUS
6
Daniel Wenig
GER
7
Gregor Deschwanden
SUI
8
Manuel Fettner
AUT
9
Simon Ammann
SUI
10
Andreas Stjernen
NOR
11
Richard Freitag
GER
12
Piotr Żyła
POL
Grupa B
13
Ilmir Hazetdinov
RUS
14
Manuel Poppinger
AUT
15
Sami Niemi
FIN
16
Reruhi Shimizu
JPN
17
Anssi Koivuranta
FIN
18
Daniel-Andre Tande
NOR
19
Kenshiro Ito
JPN
20
Roman Koudelka
CZE
21
Junshiro Kobayashi
JPN
22
Tom Hilde
NOR
23
Phillip Sjoeen
NOR
24
Peter Prevc
SLO
Grupa C
25
Denis Kornilov
RUS
26
Matjaz Pungertar
SLO
27
Ronan Lamy Chappuis
FRA
28
Vladislav Boyarintsev
RUS
29
Vincent Descombes Sevoie
FRA
30
Lauri Asikainen
FIN
31
Dawid Kubacki
POL
32
Jernej Damjan
SLO
33
Stefan Kraft
AUT
34
Anders Fannemel
NOR
35
Maciej Kot
POL
36
Gregor Schlierenzauer
AUT
Grupa D
37
Jarkko Maeaettae
FIN
38
Lukas Hlava
CZE
39
Jakub Janda
CZE
40
Robert Kranjec
SLO
41
Dominik Maylaender
GER
42
Jan Ziobro
POL
43
Thomas Diethart
AUT
44
Marinus Kraus
GER
45
Rune Velta
NOR
46
Andreas Wank
GER
47
Kamil Stoch
POL
48
Michael Hayboeck
AUT
 

Przypomnijmy, że na skoczni w Einsiedeln już ośmiokrotnie rywalizowano w zawodach LGP. Obecnym rekordzistą obiektu jest Gregor Schlierenzauer, który 1 sierpnia 2008 skoczył tutaj aż 121 metrów. W latach 2006-2010 zawody w Einsiedeln były częścią Turnieju Czterech Narodów.

Warto zaznaczyć, że dwa ostatnie konkursy na skoczni im. Andreasa Küttela padły łupem Kamila Stocha. Ogólnie Polacy na podium stawali tam 6-krotnie.

 

Składy kadr (lista zgłoszeń):

  • Austria: Thomas Diethart, Manuel Fettner, Michael Hayboeck, Stefan Kraft, Manuel Poppinger, Gregor Schlierenzauer
  • Czechy: Antonin Hajek, Lukas Hlava, Jakub Janda, Roman Koudelka, Cestmir Kozisek, Jan Matura
  • Finlandia: Lauri Asikainen, Sebastian Klinga, Anssi Koivuranta, Ville Larinto, Jarkko Maeaettae, Sami Niemi
  • Grecja: Nico Polychronidis
  • Francja: Vincent Descombes Sevoie, Ronan Lamy Chappuis
  • Japonia: Shusaku Hosoyama, Kenshiro Ito, Junshiro Kobayashi, Reruhi Shimizu, Yuta Watase
  • Kazachstan: Sabirzhan Muminov
  • Korea Południowa: Heunh-Chul Choi, Hyun-Ki Kim
  • Niemcy: Markus Eisenbichler, Richard Freitag, Karl Geiger, Marinus Kraus, Andreas Wank, Daniel Wenig, Dominik Maylaender
  • Norwegia: Anders Fannemel, Tom Hilde, Phillip Sjoeen, Andreas Stjernen, Rune Velta, Daniel-Andre Tande
  • Polska: Maciej Kot, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Kamil Stoch, Jan Ziobro, Piotr Żyła
  • Rosja: Vladislav Boyarintsev, Ilmir Hazetdinov, Anton Kalinitschenko, Denis Kornilov, Mikhail Maksimochkin,
  • Słowenia: Jernej Damjan, Nejc Dezman, Rok Justin, Robert Kranjec, Peter Prevc, Matjaz Pungertar, Jurij Tepes
  • Szwajcaria: Simon Ammann, Gregor Deschwanden, Luca Egloff, Pascal Egloff, Marco Grigoli, Pascal Kaelin, Gabriel Karlen, Killian Peier, Andreas Schuler
  • Włochy: Davide Bresadola, Federico Cecon, Sebastian Colloredo, Roberto Dellasega
 

Oto podia wszystkich konkursów LGP w Einsiedeln:

Data (zawody)
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
17.08.2013
K. Stoch
M. Kot
A. Wellinger
14.08.2011
K. Stoch
T. Morgenstern
R. Velta
15.08.2010 (TCN)
D. Ito
A. Małysz
M. Kot
16.08.2009 (TCN)
B.E. Romoeren
D. Ito
R. Kranjec
01.08.2008 (TCN)
A. Kofler
G. Schlierenzauer
T. Morgenstern
18.08.2007 (TCN)
T. Morgenstern
A. Małysz
J. Damjan
12.08.2006 (TCN)
A. Kofler
G. Schlierenzauer
S. Ammann
13.08.2005
R. Kranjec
J. Happonen
J. Janda
 

Katarzyna Służewska / Bartosz Leja 

 

Komentarze

comments

1 thought on “LGP EINSIEDELN 2014 – PRZED NAMI KONKURS (LISTA STARTOWA)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram