Michael Hayboeck, fot. Stefan PiwowarWłaśnie zakończyły się dzisiejsze kwalifikacje do drugiego indywidualnego w tym roku konkursu z cyklu Letniej Grand Prix w szwajcarskim Einsiedeln. Na szczycie stawki uplasował się Michael Hayboeck, najlepszym z Polaków ponownie był Piotr Żyła.

 

Najdłuższy skok w klasyfikacjach na odległość 118 metrów (138 pkt) oddał Gregor Schlirenzauer, wyprzedził go tylko jego rodak Michael Hayboeck, który co prawda skoczył o metr krócej, ale otrzymał większą liczbę punktów (140,4 pkt). Na trzeciej pozycji uplasował się Słoweniec Peter Prevc 114m (136,4 pkt).

Czwarta lokata należała do Piotra Żyły, który okazał się być najlepszym z Polaków po skoku na 113 metrów (135,5 pkt). Wśród skoczków którzy nie mieli jeszcze pewnej klasyfikacji do konkursu najlepiej spisał się Niemiec Richard Freitag, który znalazł się w połowie pierwszej dziesiątki – 113m (135,4 pkt). Tuż za nim, na szóstym miejscu znalazł się Philip Sjoeen 116m (133,1 pkt).

Nasz mistrz olimpijski Kamil Stoch, jak przystało na prawdziwego stylistę, otrzymał wysokie noty za styl (111 m / 131,9 pkt), które pozwoliły mu zająć ósme miejsce, zaraz za Maciejem Kotem (111 m / 132,1pkt). Na dziewiątej lokacie uplasował się Andreas Wank (113 m / 130,7 pkt). Dziesiątkę klasyfikacji zamknął Tom Hilde (115 m / 130,6 pkt).

Dawid Kubacki uplasował się na 23. pozycji  (109,5 m / 126,5 pkt). Dwie lokaty niżej sklasyfikowany został Jan Ziobro (110 m / 124,9 pkt).

Kwalifikacji do konkursu nie uzyskał Klemens Murańka, zajął on odległe 59. miejsce z notą 109,6 pkt, lądował na odległości 102,5 metra.

Są to drugie zawody z cyklu Letniej Grand Prix w których kwalifikacje odgrywają ważną rolę gdyż są wliczane do zawodów, dlatego na belce startowej mogliśmy zobaczyć i tych zawodników, którzy jeszcze rok temu mogli odpuścić sobie skok kwalifikacyjny.

 

Wyniki kwalifikacji:

 
zawodnik
kraj
odległość
punkty
1 PQ
Michael Hayboeck
AUT
117,0 m
140.4
2 PQ
Gregor Schlierenzauer
AUT
118,0 m
138.0
3 PQ
Peter Prevc
SLO
114,0 m
136.4
4 PQ
Piotr Żyła
POL
113,0 m
135.5
5
Richard Freitag
GER
113,0 m
135.4
6
Phillip Sjoeen
NOR
116,0 m
133.1
7
Maciej Kot
POL
111,0 m
132.1
8
Kamil Stoch
POL
111,5 m
131.9
9 PQ
Andreas Wank
GER
113,0 m
130.7
10 PQ
Anders Fannemel
NOR
111,0 m
130.6
10 PQ
Tom Hilde
NOR
115,0 m
130.6
12 PQ
Andreas Stjernen
NOR
110,5 m
129.7
13
Simon Ammann
SUI
111,5 m
129.5
14 PQ
Junshiro Kobayashi
JPN
113,0 m
129.2
15
Stefan Kraft
AUT
109,5 m
128.2
16 PQ
Rune Velta
NOR
110,0 m
128.0
16
Marinus Kraus
GER
110,5 m
128.0
18
Jernej Damjan
SLO
110,5 m
127.6
19
Roman Koudelka
CZE
110,5 m
127.1
20
Manuel Fettner
AUT
111,5 m
126.8
21
Gregor Deschwanden
SUI
109,0 m
126.7
22
Kenshiro Ito
JPN
109,0 m
126.6
23
Dawid Kubacki
POL
109,5 m
126.5
24
Thomas Diethart
AUT
108,5 m
126.1
25
Jan Ziobro
POL
110,0 m
124.9
26
Lauri Asikainen
FIN
108,0 m
124.6
27
Daniel-Andre Tande
NOR
108,5 m
124.0
28
Daniel Wenig
GER
108,5 m
124.0
29
Mikhail Maksimochkin
RUS
108,5 m
123.9
30
Anssi Koivuranta
FIN
109,0 m
123.4
31
Vincent Descombes Sevoie
FRA
109,0 m
123.3
32
Dominik Maylaender
GER
109,0 m
123.2
33
Robert Kranjec
SLO
109,0 m
122.5
34
Vladislav Boyarintsev
RUS
108,5 m
122.1
35
Reruhi Shimizu
JPN
107,0 m
121.3
35
Nejc Dezman
SLO
107,0 m
121.3
37
Markus Eisenbichler
GER
106,0 m
120.9
38
Sami Niemi
FIN
106,0 m
120.3
39
Ronan Lamy Chappuis
FRA
106,0 m
119.4
40
Jakub Janda
CZE
104,5 m
118.8
41
Lukas Hlava
CZE
106,5 m
118.4
42
Matjaz Pungertar
SLO
105,5 m
118.0
43
Manuel Poppinger
AUT
106,0 m
117.9
44
Rok Justin
SLO
105,0 m
117.4
45
Heung-Chul Choi
KOR
106,5 m
117.4
46
Ilmir Hazetdinov
RUS
105,0 m
117.4
47
Denis Kornilov
RUS
105,0 m
117.0
48
Jarkko Maeaettae
FIN
104,0 m
116.7
49
Jurij Tepes
SLO
106,0 m
115.7
50
Cestmir Kozisek
CZE
105,0 m
115.7
51
Karl Geiger
GER
103,0 m
115.6
52
Sebastian Colloredo
ITA
106,0 m
115.2
53
Hyun-Ki Kim
KOR
103,0 m
113.2
54
Davide Bresadola
ITA
103,5 m
113.1
55
Pascal Kaelin
SUI
104,0 m
112.2
56
Killian Peier
SUI
104,0 m
111.8
57
Yuta Watase
JPN
103,0 m
110.5
58
Luca Egloff
SUI
103,5 m
109.8
59
Klemens Murańka
POL
102,5 m
109.6
60
Marco Grigoli
SUI
102,0 m
109.0
61
Gabriel Karlen
SUI
101,0 m
109.0
62
Antonin Hajek
CZE
99,5 m
105.5
63
Shusaku Hosoyama
JPN
99,0 m
105.2
64
Pascal Egloff
SUI
100,0 m
103.8
65
Sabirzhan Muminov
KAZ
100,0 m
102.6
66
Andreas Schuler
SUI
96,0 m
97.9

Początek jutrzejszego konkursu o godzinie 18.30 (program). 

 

informacja własna

 

Komentarze

comments

1 thought on “LGP EINSIEDELN: KWALIFIKACJE DLA HAYBOECKA, ŻYŁA CZWARTY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram