Właśnie zakończyły się dzisiejsze kwalifikacje do drugiego indywidualnego w tym roku konkursu z cyklu Letniej Grand Prix w szwajcarskim Einsiedeln. Na szczycie stawki uplasował się Michael Hayboeck, najlepszym z Polaków ponownie był Piotr Żyła.
Najdłuższy skok w klasyfikacjach na odległość 118 metrów (138 pkt) oddał Gregor Schlirenzauer, wyprzedził go tylko jego rodak Michael Hayboeck, który co prawda skoczył o metr krócej, ale otrzymał większą liczbę punktów (140,4 pkt). Na trzeciej pozycji uplasował się Słoweniec Peter Prevc 114m (136,4 pkt).
Czwarta lokata należała do Piotra Żyły, który okazał się być najlepszym z Polaków po skoku na 113 metrów (135,5 pkt). Wśród skoczków którzy nie mieli jeszcze pewnej klasyfikacji do konkursu najlepiej spisał się Niemiec Richard Freitag, który znalazł się w połowie pierwszej dziesiątki - 113m (135,4 pkt). Tuż za nim, na szóstym miejscu znalazł się Philip Sjoeen 116m (133,1 pkt).
Nasz mistrz olimpijski Kamil Stoch, jak przystało na prawdziwego stylistę, otrzymał wysokie noty za styl (111 m / 131,9 pkt), które pozwoliły mu zająć ósme miejsce, zaraz za Maciejem Kotem (111 m / 132,1pkt). Na dziewiątej lokacie uplasował się Andreas Wank (113 m / 130,7 pkt). Dziesiątkę klasyfikacji zamknął Tom Hilde (115 m / 130,6 pkt).
Dawid Kubacki uplasował się na 23. pozycji (109,5 m / 126,5 pkt). Dwie lokaty niżej sklasyfikowany został Jan Ziobro (110 m / 124,9 pkt).
Kwalifikacji do konkursu nie uzyskał Klemens Murańka, zajął on odległe 59. miejsce z notą 109,6 pkt, lądował na odległości 102,5 metra.
Są to drugie zawody z cyklu Letniej Grand Prix w których kwalifikacje odgrywają ważną rolę gdyż są wliczane do zawodów, dlatego na belce startowej mogliśmy zobaczyć i tych zawodników, którzy jeszcze rok temu mogli odpuścić sobie skok kwalifikacyjny.
Wyniki kwalifikacji:
zawodnik | kraj | odległość | punkty | |
1 PQ | Michael Hayboeck | AUT | 117,0 m | 140.4 |
2 PQ | Gregor Schlierenzauer | AUT | 118,0 m | 138.0 |
3 PQ | Peter Prevc | SLO | 114,0 m | 136.4 |
4 PQ | Piotr Żyła | POL | 113,0 m | 135.5 |
5 | Richard Freitag | GER | 113,0 m | 135.4 |
6 | Phillip Sjoeen | NOR | 116,0 m | 133.1 |
7 | Maciej Kot | POL | 111,0 m | 132.1 |
8 | Kamil Stoch | POL | 111,5 m | 131.9 |
9 PQ | Andreas Wank | GER | 113,0 m | 130.7 |
10 PQ | Anders Fannemel | NOR | 111,0 m | 130.6 |
10 PQ | Tom Hilde | NOR | 115,0 m | 130.6 |
12 PQ | Andreas Stjernen | NOR | 110,5 m | 129.7 |
13 | Simon Ammann | SUI | 111,5 m | 129.5 |
14 PQ | Junshiro Kobayashi | JPN | 113,0 m | 129.2 |
15 | Stefan Kraft | AUT | 109,5 m | 128.2 |
16 PQ | Rune Velta | NOR | 110,0 m | 128.0 |
16 | Marinus Kraus | GER | 110,5 m | 128.0 |
18 | Jernej Damjan | SLO | 110,5 m | 127.6 |
19 | Roman Koudelka | CZE | 110,5 m | 127.1 |
20 | Manuel Fettner | AUT | 111,5 m | 126.8 |
21 | Gregor Deschwanden | SUI | 109,0 m | 126.7 |
22 | Kenshiro Ito | JPN | 109,0 m | 126.6 |
23 | Dawid Kubacki | POL | 109,5 m | 126.5 |
24 | Thomas Diethart | AUT | 108,5 m | 126.1 |
25 | Jan Ziobro | POL | 110,0 m | 124.9 |
26 | Lauri Asikainen | FIN | 108,0 m | 124.6 |
27 | Daniel-Andre Tande | NOR | 108,5 m | 124.0 |
28 | Daniel Wenig | GER | 108,5 m | 124.0 |
29 | Mikhail Maksimochkin | RUS | 108,5 m | 123.9 |
30 | Anssi Koivuranta | FIN | 109,0 m | 123.4 |
31 | Vincent Descombes Sevoie | FRA | 109,0 m | 123.3 |
32 | Dominik Maylaender | GER | 109,0 m | 123.2 |
33 | Robert Kranjec | SLO | 109,0 m | 122.5 |
34 | Vladislav Boyarintsev | RUS | 108,5 m | 122.1 |
35 | Reruhi Shimizu | JPN | 107,0 m | 121.3 |
35 | Nejc Dezman | SLO | 107,0 m | 121.3 |
37 | Markus Eisenbichler | GER | 106,0 m | 120.9 |
38 | Sami Niemi | FIN | 106,0 m | 120.3 |
39 | Ronan Lamy Chappuis | FRA | 106,0 m | 119.4 |
40 | Jakub Janda | CZE | 104,5 m | 118.8 |
41 | Lukas Hlava | CZE | 106,5 m | 118.4 |
42 | Matjaz Pungertar | SLO | 105,5 m | 118.0 |
43 | Manuel Poppinger | AUT | 106,0 m | 117.9 |
44 | Rok Justin | SLO | 105,0 m | 117.4 |
45 | Heung-Chul Choi | KOR | 106,5 m | 117.4 |
46 | Ilmir Hazetdinov | RUS | 105,0 m | 117.4 |
47 | Denis Kornilov | RUS | 105,0 m | 117.0 |
48 | Jarkko Maeaettae | FIN | 104,0 m | 116.7 |
49 | Jurij Tepes | SLO | 106,0 m | 115.7 |
50 | Cestmir Kozisek | CZE | 105,0 m | 115.7 |
51 | Karl Geiger | GER | 103,0 m | 115.6 |
52 | Sebastian Colloredo | ITA | 106,0 m | 115.2 |
53 | Hyun-Ki Kim | KOR | 103,0 m | 113.2 |
54 | Davide Bresadola | ITA | 103,5 m | 113.1 |
55 | Pascal Kaelin | SUI | 104,0 m | 112.2 |
56 | Killian Peier | SUI | 104,0 m | 111.8 |
57 | Yuta Watase | JPN | 103,0 m | 110.5 |
58 | Luca Egloff | SUI | 103,5 m | 109.8 |
59 | Klemens Murańka | POL | 102,5 m | 109.6 |
60 | Marco Grigoli | SUI | 102,0 m | 109.0 |
61 | Gabriel Karlen | SUI | 101,0 m | 109.0 |
62 | Antonin Hajek | CZE | 99,5 m | 105.5 |
63 | Shusaku Hosoyama | JPN | 99,0 m | 105.2 |
64 | Pascal Egloff | SUI | 100,0 m | 103.8 |
65 | Sabirzhan Muminov | KAZ | 100,0 m | 102.6 |
66 | Andreas Schuler | SUI | 96,0 m | 97.9 |
Początek jutrzejszego konkursu o godzinie 18.30 (program).
informacja własna