You are currently viewing LGP COURCHEVEL: PIERWSZY TRIUMF STJERNENA, STOCH NA PODIUM !

LGP COURCHEVEL: PIERWSZY TRIUMF STJERNENA, STOCH NA PODIUM !

Stjernen Andreas fot.Katarzyna.Sluzewska - LGP COURCHEVEL: PIERWSZY TRIUMF STJERNENA, STOCH NA PODIUM !Norweski skoczek Andreas Stjernen zwyciężył w zawodach Letniej Grand Prix w Courchevel i wspólnie z Peterem Prevcem został liderem cyklu LGP. Na drugim stopniu podium znalazł się jego młodszy kolega z drużyny Phillip Sjoeen, a trzecie miejsce należało już do naszego reprezentanta - Kamila Stocha.

Sjoeen Phillip fot.Julia .Piatkowska 300x200 - LGP COURCHEVEL: PIERWSZY TRIUMF STJERNENA, STOCH NA PODIUM !
Phillip Sjoeen, fot. Julia Piątkowska

Andreas Stjernen zdołał wytrzymać presję lidera po pierwszej serii zwyciężając zawody w Courchevel po skokach na 132,5 i 126,0 metrów (131,5 m Q). To pierwsza wygrana i pierwsze podjum 26-letniego Norwega w LGP w karierze, dzięki której został liderem LGP. Drugie miejsce zajął rewelacyjnie spisujący się tego lata norweski junior - Phillip Sjoeen, który w konkursie dwukrotnie osiągał odległość 130,5 metra (125,5 m Q). Jest to życiowy sukces 18-latka. Na trzecim stopniu podium znalazł się nasz reprezentant Kamil Stoch (121,5 / 126,5 / 128,0 m Q), dla którego jest to pierwsze podium w zawodach LGP w tym sezonie. Po raz ostatni Polak był na "pudle" w Einsiedeln, rok temu.

Stoch Kamil belka B.Leja 300x200 - LGP COURCHEVEL: PIERWSZY TRIUMF STJERNENA, STOCH NA PODIUM !
Kamil Stoch, fot. Bartosz Leja

Czwarte miejsce zajął kolejny Norweg - Tom Hilde, a za nim uplasowali się Michael Hayboeck, Andreas Wellinger i Stefan Kraft.

Na siódmej lokacie zmagania ukończył dziś Peter Prevc i dzięki słabszemu występowi Piotra Żyły, Słoweniec został dziś wspólnie ze Stjernenem liderem klasyfikacji generalnej LGP 2014.

Na 16. miejscu znalazł się drugi z Polaków, Maciej Kot (114,0 / 120,5 / 128,0 m Q). Dotychczasowy lider LGP, Piotr Żyła (116,0 / 129,0 m Q), znalazł się poza rundą finałową, jednak 27. lokata przyniosła mu 4 pucharowe punkty. Do finału nie zdołał niestety awansować piąty po kwalifikacjach (129,0 m Q) Dawid Kubacki, po słabszym skoku w pierwszej serii na 108 metrów zajął ostatecznie 32. miejsce. Na kwalifikacjach swój udział w zmaganiach zakończyli Jan Ziobro (109,0 m Q / 54. miejsce) i Klemens Murańka (105,5 m Q / 55. miejsce).