You are currently viewing PUCHAR WÓJTA GMINY WILKOWICE – NAJMŁODSI SKAKALI w BYSTREJ

PUCHAR WÓJTA GMINY WILKOWICE – NAJMŁODSI SKAKALI w BYSTREJ

dsc 0167 - PUCHAR WÓJTA GMINY WILKOWICE - NAJMŁODSI SKAKALI w BYSTREJW minioną sobotę na skoczniach narciarskich w Bystrej został rozegrany konkurs z cyklu „Nadzieje Beskidzkie” i jednocześnie zawody o Puchar Wójta Gminy Wilkowice. Na obiektach HS-19 i HS-31 rywalizowali najmłodsi. W swoich kategoriach triumfowali m.in. Kamila Karpiel i Karol Niemczyk.

Karpiel Kamila fot.Bartosz.Leja  300x201 - PUCHAR WÓJTA GMINY WILKOWICE - NAJMŁODSI SKAKALI w BYSTREJ
Kamila Karpiel, fot. Bartosz Leja

Miniony tydzień obfitował w emocje związane ze skokami narciarskimi. Podczas gdy nasi najlepsi skoczkowie rywalizowali w Courchevel i Kuopio, w Bystrej o najlepsze wyniki walczyli nasi najmłodsi adepci sztuki latania na nartach. Wśród dziewczyn triumfowała Kamila Karpiel (AZS Zakopane), która skoczyła na odległość 28 i 29 m. Tuż za nią na podium znalazły się dwie reprezentantki KS Wisła w Wiśle, Dominika Zawada (25,5 /28,5 m) oraz Paulina Cieślar (25,0 / 27,5 m).

Pełne wyniki konkursu dziewczyn (HS-31)

W kategorii wiekowej Junior D (roczniki 2001-2002) wygrał trzynastoletni Karol Niemczyk (30,5 / 31,5 m) reprezentujący klub LKS Klimczok Bystra. Drugą lokatą mógł cieszyć się zawodnik tego samego klubu – Jakub Harat (30,0 / 31,5 m). Na najniższym stopniu podium znalazł się Bartłomiej Klimowski z PKS Olimpijczyk Gilowice (28,0 / 30,0 m).

Pełne wyniki kategorii junior D (HS-31)

Na skoczni HS-19 skakali najmłodsi juniorzy kategorii E1 i E2. Rywalizację Juniorów E1 (roczniki 2003-2004) wygrał Robert Ryś (LKS Olimpia Oleszów), który dwa razy wylądował na odległości 20,5 metra. Druga lokata należała do Jana Rzadkosza z TS Wisła Zakopane (20,5 / 21,0 m). Mateusz Chraścina z LKS Olimpia Oleszów (19,0 / 20,5 m) stanął na najniższym stopniu podium.

Pełne wyniki kategorii junior E1 (HS-19)

Wśród najmłodszych (rocznik 2005 i młodsi) triumfował Tymoteusz Amilkiewicz reprezentujący klub AZS Zakopane (19,0 / 18,5 m). Mikołaj Serwatowicz (TS Wisła Zakopane) swoimi skokami na 16,5 i 18 metrów zapewnił sobie drugą lokatę, a trzecie miejsce wywalczył Szczepan Kysel (Sokol Kozlowice) po skokach na 15,5 i 18 metrów.

Pełne wyniki kategorii junior E2 (HS-19)

Warto zauważyć, że najmłodszymi zawodnikami, którzy pojawili się na skoczniach w Bystrej byli 5-latkowie – Dawid Grochowski i Konrad Tomasiak.

Źródło: pzn.pl