You are currently viewing LPK Frenstat: triumf Markusa Schiffnera, pięciu Polaków punktuje

LPK Frenstat: triumf Markusa Schiffnera, pięciu Polaków punktuje

Queck.Schiffner.Sinkovec CoC.Summer.Frenstat.2014 fot.Julia .Piatkowska - LPK Frenstat: triumf Markusa Schiffnera, pięciu Polaków punktujeAustriak Markus Schiffner wygrał w pierwszym konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w czeskim Frenstacie. Pucharowe punkty zdobyło pięciu reprezentantów Polski, z których najwyżej, na 12. pozycji, uplasował się Grzegorz Miętus. O pechu może mówić Andrzej Stękała, który został zdyskwalifikowany.

Schiffner Markus fot.Julia .Piatkowska 300x200 - LPK Frenstat: triumf Markusa Schiffnera, pięciu Polaków punktuje
Markus Schiffner, fot. Julia Piątkowska

Markus Schiffner (100,5 / 100,5 m), który na półmetku rywalizacji był trzeci, zdołał zaatakować pozycję lidera i triumfować w całych zawodach. Drugie miejsce zajął reprezentant Niemiec Danny Queck (96,0 m / 103,0 m), który był też autorem najdłuższego skoku konkursu. Na trzecim stopniu podium uplasował się lider po pierwszej serii, Słoweniec Jure Sinkovec.

Kolejne lokaty zajęli: Austriak Elias Tollinger oraz trzech Słoweńców: Andraz Pograjc, Mitja Meznar i Ziga Mandl.

mietus grzegorz bl 300x200 - LPK Frenstat: triumf Markusa Schiffnera, pięciu Polaków punktuje
Grzegorz Miętus, fot. Bartosz Leja

Polacy plasowali się dzisiaj poza czołową dziesiątką. Najlepszy z "biało-czerwonych", Grzegorz Miętus (96,0 / 98,0 m), zakończył rywalizację na 12. miejscu. Przemysław Kantyka był 19. (93,0 / 90,5 m), Krzysztof Leja 23. (87,5 / 91,0 m), a Andrzej Zapotoczny (92,0  / 88,5 m) i Łukasz Podżorski (96,5 / 83,5 m) zamknęli finałową trzydziestkę. Za nieprzepisowy sprzęt już w pierwszej serii został zdyskwalifikowany Andrzej Stękała.