You are currently viewing Łukasz Podżorski triumfuje w VIII Pucharze Solidarności w Zakopanem

Łukasz Podżorski triumfuje w VIII Pucharze Solidarności w Zakopanem

Puchar.Solidarnosci.2014.B.Leja  - Łukasz Podżorski triumfuje w VIII Pucharze Solidarności w ZakopanemŁukasz Podżorski zwyciężył w dzisiejszym konkursie o Puchar Solidarności na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Skoczek reprezentujący Klub Sportowy w Wiśle triumfował zarówno w kategorii open, jak i wśród juniorów. Obok niego na podium uplasowali się jeszcze trzej zawodnicy kadry juniorskiej – Stękała, Kantyka i Ruda.

Łukasz Podżorski odniósł zwycięstwo po skokach na 128,5 i 126 metrów (253,6 pkt). Drugie miejsce zajął Andrzej Stękała (125,0 / 129,0 m; 252,7 pkt), a na trzecim stopniu podium uplasowali się ex aequo dwaj skoczkowie – Przemysław Kantyka (126,0 / 127,5 m; 248,8 pkt) i Adam Ruda (124,5 / 129,0 m; 248,8 pkt). Zawodnicy naszej kadry juniorskiej prowadzonej przez Roberta Mateję potwierdzili tym samym, że znajdują się obecnie w wysokiej dyspozycji, która wystarcza na bycie w krajowej czołówce.

Kolejne lokaty zajęli Andrzej Zapotoczny i Krzysztof Leja. Siódmy był triumfator sierpniowego Pucharu Prezesa PZN w Wiśle – Jakub Kot. W zawodach nie wzięli udział skoczkowie kadry A, a kadrę B reprezentował Krzysztof Miętus, który zajął ostatecznie 10. lokatę. Na starcie pojawił się jeden gość z zagranicy – Czech Damian Lasota, który zajął 17. miejsce. Pod skocznią był obecny Maciej Kot, który wziął udział w ceremonii dekoracji i wręczał puchary najlepszym.