You are currently viewing FIS CUP Planica: triumf Nicholasa Alexandra

FIS CUP Planica: triumf Nicholasa Alexandra

W niedzielnych zawodach cyklu FIS Cup, które w ten weekend były rozgrywane w słoweńskiej Planicy wygrał Amerykanin Nicholas Alexander. Na skoczni normalnej (K95, HS104) Polacy nie startowali. Zwycięzca oddał najdłuższe skoki w obu seriach. Następne zawody FIS Cup odbędą się za tydzień w polskim Szczyrku.

Amerykanin osiągnął 102,5 m oraz 101,5 m i z łączną notą 257,5pkt wyprzedził  o 7,5 punktu najlepszego w serii próbnej, Słoweńca Anze Semenica, który w obu swoich skokach uzyskał 100 metrów. Trzecie miejsce na podium zajął Austriak Stefan Huber (99 m/ 99,5 m; 245pkt).

Tuż za podium uplasowali się 4. Dejan Judez (98,5 m/ 100 m; 243,5pkt), 5. Gasper Bartol (100 m/ 98 m; 243pkt), 6. Florian Altenburger (97,5 m/ 98 m; 237pkt).

Wczorajszy zwycięzca, Sebastian Colloredo, nie startował.

PEŁNE WYNIKI SŁOWEŃSKIEGO KONKURSU.

W następny weekend skoczkowie będą rywalizować w Szczyrku, zapraszamy na zapowiedź zawodów