Robert Kranjec, fot. Kata Deak

kranjec robert kdJuż w najbliższy weekend (20-21 września) czekają nas emocje związane z żeńskimi i męskimi zawodami z cyklu FIS Grand Prix w Ałmatach. Swoje reprezentacje ogłosił właśnie Słoweński Związek Narciarski i trenerzy kadr, którzy do startu w Kazachstanie nominowali łącznie 12 zawodników.

 
Rogelj_Spela_fot.S.Piwowar
Špela Rogelj, fot. Stefan Piwowar

W zmaganiach panów na starcie zobaczymy siedmiu reprezentantów Słowenii, którzy wystąpią w Ałmatach pod wodzą drugiego trenera kadry – Nejca Franka. Będą to: Jernej Damjan, Nejc Dežman, Robert Kranjec, Tomaž Naglič, Matjaž Pungertar, Jurij Tepeš i Cene Prevc, dla którego będzie to debiut w zawodach Letniej Grand Prix. Ponownie w zawodach nie weźmie udziału jego starszy brat, lider kadry – Peter Prevc, który podczas treningów przygotowuje się do kolejnych zawodów.

Spośród Słoweńców, którzy wystartują w Ałmatach, szansę nawet na zwycięstwo w końcowej klasyfikacji ma jeszcze wciąż Damjan, który z dorobkiem 194 punktów jest trzeci. W Kazachstanie pojawi się jednak także lider, Norweg Phillip Sjoeen (293 pkt), który już tam może zapewnić sobie ostateczny triumf w całym cyklu.

Na normalnej skoczni w Ałmatach, na której zostaną rozegrane jedyne w tym sezonie letnim zawody Grand Prix pań, pojawi się pięć Słowenek. Będą to: Urša Bogataj, Eva Logar, Katja Požun, Špela Rogelj i Maja Vtič, których trenerem jest Staneta Baloha.

 

Źródło: sloski.si

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram