Sześciu Polaków wystartuje w LGP w Hinzenbach

Wolny_Kuba_imitacja_B.LejaŁukasz Kruczek wraz z całym sztabem szkoleniowym podjął decyzję, którzy polscy skoczkowie wystartują w zawodach Letniej Grand Prix w Hinzenbach (28 września). Na Aigner-Schanze (HS-94) pojawi się sześciu naszych reprezentantów, natomiast skład kadry na finałowej zawody w Klingenthal poznamy po nadchodzącym weekendzie.

 
Hula_Stefan_fot.Katarzyna.Sluzewska
Stefan Hula, fot. Katarzyna Służewska

W przedostatnich zawodach tegorocznego LGP, które 28 września odbędą się w Hinzenbach, zaprezentuje się sześciuPolaków. Będą to czterej skoczkowie kadry A: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, a także dwóch zawodników kadry B – Jakub Wolny – który prezentuje ostatnio znakomitą dyspozycję, którą potwierdził trzema triumfami w Letnim Pucharze Kontynentalnym oraz Stefan Hula, który do reprezentacji na Hinzenbach dołączył w ostatniej chwili, po udanych treningach w Szczyrku.

Decyzja odnośnie polskiego składu na finałowej zawody LGP w Klingenthal (4 października) zapadnie po zawodach w Austrii. Wiemy jednak, że Polacy wykorzystają pełną kwotę startową, zatem w Niemczech pojawi się siedmiu biało-czerwonych.

W klasyfikacji generalnej najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest aktualnie Piotr Żyła (164 pkt / 8. miejsce). Kamil Stoch jest 15. (110 pkt), Jakub Wolny 34. (47 pkt), Dawid Kubacki 39. (36 pkt), a Maciej Kot 43. (31 pkt).

Zobacz pełną klasyfikację generalną LGP 2014.

 

informacja własna

 

Komentarze

comments

1 thought on “Sześciu Polaków wystartuje w LGP w Hinzenbach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram